- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Valdantieji siūlo PSD skolos mokėjimus atidėti iki 2011 metų

Autorius: veidas.lt | 2010 04 12 @ 17:37 | Lietuva | No Comments

Svarstoma galimybė gyventojams, nesumokėjusiems privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų, skolos mokėjimą atidėti iki 2011 metų, o per nustatytą laikotarpį įsitraukusiems į sistemą skolas nurašyti.

Paaiškėjus, kad apie 200 tūkst. už PSD pernai nemokėjusių gyventojų priskaičiuotos skolos, pirmadienį išeities iš situacijos ieškojo valdančiosios koalicijos lyderiai.

“Buvo priimtiniausias variantas, kad būtų suformuluota galimybė įvykdyti tam tikrą politinį sprendimą, atidėti priskaičiuoto PSD mokesčio mokėjimą iki 2011 metų”, – po koalicijos vadovų pasitarimo sakė sveikatos apsaugos ministras liberalcentristas Raimondas Šukys.

Pasak ministro, tam reikėtų taisyti įstatymų bazę, numatant prievoles, “kad asmenys, išvykę iš Lietuvos, deklaruotų savo išvykimą, taip pat suformuluoti žmonėms, kurie neturi pajamų ir nėra registravęsi Darbo biržoje, iki kada jie turėtų registruotis ir tokiu būdu pasiekti, kad visi Lietuvos žmonės įsijungtų į PSD sistemą ir joje dalyvautų”.

Pasak ministro, svarstoma galimybė, jog gyventojai, per nustatytą laikotarpį savanoriškai įsitraukę į sistemą, galėtų būti atleidžiami nuo priskaičiuotų skolų už PSD.

“Ir jeigu žmogus įvykdys visas tas prievoles ir dalyvaus sveikatos draudimo sistemoje, 2011 metais būtų galimybė spręsti, ar tos nepriemokos turėtų būti išieškotos, ar nurašytos, atleidžiant asmenis nuo tų nepriemokų, tokiu būdu mes pasiektume rezultatą”, – sakė R.Šukys.

Nesusipratimai dėl PSD įmokų mokėjimo kilo, kai paaiškėjo, jog maždaug iki 200 tūkst. gyventojų pernai nesusimokėjo už PSD, jiems priskaičiuotos skolos.

PSD mokestis siekia 6 proc. gyventojo pajamų. Neturėjusiems pajamų gyventojams šis mokestis skaičiuotas nuo minimalios algos – tai sudarė 72 litus per mėnesį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/valdantieji-siulo-psd-skolos-mokejimus-atideti-iki-2011-metu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.