- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Sveikatos apsaugos ministerija teigia šantažui nepasiduosianti

Autorius: veidas.lt | 2010 10 19 @ 13:37 | Lietuva | No Comments

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į pastaruoju metu augančią neigiamą tendenciją, kuomet vaistų pardavėjai neetiškai pasinaudodami lėtinėmis ligomis sergančiais pacientais, rengia teatralizuotas apmokamas viešųjų ryšių akcijas per kurias daro tiesioginį spaudimą valstybinėms institucijoms, kad būtų priimti jų verslui palankūs sprendimai.

Neetiškomis viešųjų ryšių akcijomis daromas tiesioginis spaudimas valstybinėms institucijoms, siekiant ne pacientų gerovės, o dar didesnių pelnų savo verslui. Tokias viešas akcijas rengia ne patys vaistų pardavėjai, o nusamdytos profesionalios viešųjų ryšių bendrovės, kurios organizuoja teatralizuotus vaidinimus, o jiems fiksuoti taip pat už pinigus perka žiniasklaidą.

SAM ragina visuomenę, medikus, žiniasklaidą, verslą pristatant bei vertinant su ligomis ir jų gydymu susijusias problemas būti atsakingais, kritiškais ir etiškais.

Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad yra atvira dalykinėms diskusijoms ir jai vienodai rūpi kaip padėti visiems sveikatos problemų turintiems gyventojams, tačiau tikrai nepasiduos neetiškam, neretai su elementariu žmogiškumu prasilenkiančiam vaistų pardavėjų šantažui.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/sveikatos-apsaugos-ministerija-teigia-santazui-nepasiduosianti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.