- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Svarbiausi darbai, anot premjero, finansinis sektorių stabilumas

Autorius: veidas.lt | 2012 01 03 @ 13:00 | Politika | 1 Comment

BFL

Premjeras Andrius Kubilius teigė, jog svarbiausi Vyriausybės darbai 2012 metais bus finansinis stabilumas, energetikos projektai ir pensijų sistemos pertvarka.

Interviu „ Verslo žinioms“ ministras pirmininkas kelis kartus pabrėžė, kad jam svarbiausia yra darbo rezultatas: bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas ir tai, kad Seimas ir Vyriausybė priima reikalingus sprendimus.

„Finansinis stabilumas bus vienas svarbiausių klausimų matant tas euro zonos problemas. Antras darbas yra energetikos projektai. Iki rinkimų tikimės įgyvendinti daugelį projektų. Pasiekti stadiją, kad iš tikrųjų tie projektai būtų įgyvendinami be didesnių svarstymų ir abejonių. Pensijų sistemos pertvarka turi būti tęsiama toliau“, – „Verslo žinioms“ sakė premjeras.

A. Kubilius teigė, kad „pirmas tikslas yra sutvarkyti šalies finansus, ne Vyriausybės reitingus“.

„Įveikus biudžeto, fiskalinio deficito problemas, galima pradėti galvoti ir apie tai, kaip įveikti reitingų deficito problemas“, – sakė ministras pirmininkas.

Jis taip pat kalbėjo, jog sunku prognozuoti euro zonos perspektyvas.

„Mes neprognozuojame to augimo, kurį prognozavome metų viduryje, bet tikrai neprognozuojame ir tokios didelės recesijos, kurią išgyvenome 2009 metais. Būtų naudinga, kad mūsų eksportas galėtų likti šiek tiek saugesnis. Eksportas sudaro 60 proc. BVP struktūros, o 65 proc. eksporto patenka į ES šalis. Tačiau tokioms rinkoms kaip Kinija ar Pietų Amerika tenkanti mūsų eksporto dalis yra labai nedidelė. Taip pat ir augančioms rinkoms, tokioms kaip BRIC (Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija). Šių rinkų paieška būtų vertinga ir galėtų mums padėti išvengti skausmingos priklausomybės nuo vienos rinkos“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/svarbiausi-darbai-anot-premjero-finansinis-sektoriu-stabilumas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.