- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Sutarties START ratifikavimas JAV Senate yra didelis indėlis į euroatlantinį saugumą

Autorius: veidas.lt | 2010 12 23 @ 11:32 | Aktualijos | No Comments

NATO generalinis sekretorius Andresas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) sveikina tai, kad JAV Senatas ratifikavo naują JAV ir Rusijos strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutartį (START), sakoma pranešime spaudai, kurį išplatino Šiaurės Atlanto aljanso spaudos tarnyba Briuselyje.

A.Foghas Rasmussenas pavadino ratifikavimą “dideliu indėliu į euroatlantinį saugumą”.

“Nuspėjamas JAV ir Rusijos strateginio puolamojo ginklo mažinimas nuties kelią pažangai įgyvendinant įprastinės ir branduolinės ginkluotės kontrolės iniciatyvas, kurios toliau stiprins saugumą Euroatlantinėje zonoje ir už jos ribų”, – pareiškė NATO generalinis sekretorius.

A.Foghas Rasmussenas priminė, kad Lisabonos susitikime visi Šiaurės Atlanto aljanso šalių vadovai vieningai pritarė sutarties START ratifikavimui.

“Lisabonoje NATO susitarė plėtoti savo priešraketinės gynybos galimybes ir pradėjo iš pagrindų naują svarbų NATO ir Rusijos santykių etapą, į kurį įeina ir bendradarbiavimas priešraketinės gynybos srityje. NATO valstybės ir Rusija susitarė dėl to, kad mes nekeliame grėsmės vienas kitam, bet priešingai – siekiame strateginės partnerystės”, – pažymėjo Šiaurės Atlanto aljanso vadovas.

Jo nuomone, “naujoji sutartis START sudarys galimybes dar daugiau bendradarbiauti ateityje ir sustiprins tarptautinį saugumą”.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/sutarties-start-ratifikavimas-jav-senate-yra-didelis-indelis-i-euroatlantini-sauguma

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.