- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Skiepai rekomenduojami ir keliaujantiesiems Europoje

Autorius: veidas.lt | 2011 06 23 @ 08:30 | Kelionės | No Comments

BFL

Gydytojai primena, kad vasarą, kai žmonės dažniau keliauja, didėja pavojus užsikrėsti infekcinėmis ligomis, kurių galima parsivežti ne tik iš egzotiškų kraštų. Kauno sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos gydytojas, profesorius Alvydas Laiškonis pastebi, kad Europoje daugėja tymų protrūkių. Mat vis daugiau žmonių atsisako skiepyti vaikus, o juk nė vienos ligos sukėlėjas neišnyko. Didesni šios ligos atvejai šiemet užfiksuoti Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Rumunijoje. Tad Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja prieš kelionę į svečias šalis paskiepyti vaikus dvejomis tymų vakcinos dozėmis, o paaugliams ir suaugusiesiems, abejojantiems dėl savo imuniteto, pasiskiepyti bent viena vakcinos doze. “Tą itin svarbu padaryti žmonėms, kurie nuo tymų buvo skiepyti prieš dešimt metų, nes per tiek laiko antikūnų kiekis sumažėja ir skiepas efektyviai neapsaugo”, – paaiškina Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Biruta Zdanevičienė.

Beje, revakcinacija kas dešimt metų rekomenduojama ir nuo difterijos, stabligės, hepatito B, raudonukės.

B.Zdanevičienė pabrėžia, kad planuojantiems kelionę svarniausia pasiskiepyti nuo hepatito A, kuriuo užsikrečiama maudantis baseinuose, valgant termiškai neapdorotas jūros gėrybes, geriant vandenį. Ypač ši liga paplitusi Graikijoje, Maltoje, Bulgarijoje, Albanijoje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus gydytoja Giedrė Šeškaitė sako, kad vakcina nuo hepatito A yra trumpalaikė, todėl norėdami apsisaugoti nuo šios ligos keliautojai turėtų skiepytis kasmet. “Lietuvoje į privalomųjų skiepų kalendorių vakcina nuo hepatito A nėra įtraukta, nes mūsų šalyje tikimybė užsikrėsti šia liga labai menka”, – tvirtina B.Zdanevičienė.

Priminsime, kad vykstant į Afriką, Aziją ir Pietų Ameriką privaloma pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, rekomenduojami skiepai nuo vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos ir choleros. O nuo erkinio encefalito – keliaujant po kaimo vietoves, ypač Vidurio ir Rytų Europoje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/skiepai-rekomenduojami-ir-keliaujantiesiems-europoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.