- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Rusijos prezidentas ir Japonijos premjeras tikisi pasitikėjimą stiprinančio abiejų šalių dialogo

Autorius: veidas.lt | 2010 11 13 @ 13:01 | Politika,Užsienis | No Comments

Rusija ir Japonija tikisi dialogu stiprinti abiejų šalių tarpusavio pasitikėjimą, pareiškė Jokohamoje šeštadienį susitikę Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Japonijos ministras pirmininkas Naoto’as Kanas (Naotas Kanas).

“Tikiuosi, kad šių derybų ir kitų kontaktų metu mes padėsime pamatą pasitikėjimo dialogo stiprinimui tarp mūsų valstybių”, – pasakė D.Medvedevas susitikimo pradžioje.

N.Kanas , savo ruožtu, pabrėžė, jog “norėtų plėtoti draugiškus Japonijos ir Rusijos santykius dviejų partnerių pasitikėjimo pagrindu”.

“Norėčiau pridėti prie to savo pastangas. Tikiuosi, kad šiandieninis susitikimas bus pagrindas pradėti plataus masto dialogą su jumis remiantis abipusiu pasitikėjimu”, – sakė Japonijos premjeras.

Daugiametis Rusijos ir Japonijos ginčas dėl Kurilų salų pietinės dalies teritorinės priklausomybės vėl paaštrėjo po D.Medvedevo apsilankymo Kunaširo saloje lapkričio 1 dieną.

Japonija, turinti pretenzijų Rusijai dėl pietinių Kurilų salų, pareiškė apgailestavimą dėl šio vizito ir nurodė, jog tai gali pabloginti Japonijos ir Rusijos santykius.

Tada Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tokią Japonijos reakciją pavadino “nepriimtinu demaršu”. “Tai mūsų žemė, ir Rusijos prezidentas lanko Rusijos žemę”, – sakė jis apie D.Medvedevo apsilankymą Kuriluose.

Lapkričio 2 dieną Japonijos užsienio reikalų ministras Seiji Maehara (Seidžis Maehara) pranešė laikinai atšauksiantis ambasadorių Masaharu Kono (Masaharų Koną) iš Rusijos, kad gautų daugiau informacijos. Lapkričio 8 ambasadorius grįžo į Maskvą.

Pasak Rusijos Federacijos tarybos užsienio reikalų komiteto pirmininko Michailo Margelovo, Japonijos ambasadoriaus grįžimas į Maskvą tuo metu, kai D.Medvedevas rengėsi kelionei į Pietų Korėją ir Japoniją, rodo, kad, japonų nuomone, jei incidentas dar ne visai baigtas, tai įtampa daugiau nebus kurstoma.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rusijos-prezidentas-ir-japonijos-premjeras-tikisi-pasitikejima-stiprinancio-abieju-saliu-dialogo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.