- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

R.Žilinskas kaltina G. Vagnorių

Autorius: veidas.lt | 2011 04 15 @ 17:52 | Aktualijos | No Comments

Seimo Krikščionių partijos frakcijos atstovas, Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas sako esąs nenustebintas sprendimo šalinti jį iš Krikščionių partijos, nes esą ir pats neslėpė noro dirbti su kita politine jėga.

Pasak R.Žilinsko, partijos vadovas Gediminas Vagnorius nuslėpė tikruosius motyvus, o jo planai palikti Krikščionių partijos frakciją Seime nebuvo paslaptis.

“Dėl pozicijų išsiskyrimo kai kuriais politiniais, ypač energetikos, klausimais, pastaruoju metu man darėsi vis sunkiau dirbti su šios partijos frakcija. Tai ir subrandino mano norą dirbti su kita politine jėga – tai jokia paslaptis, apie tai ir rašyta, ir per televiziją rodyta”, – išplatintame pranešime sakė Seimo narys.

R.Žilinsko įsitikinimu, partijos pirmininko G.Vagnoriaus pareiškimas dėl jo pašalinimo, apeliuojantis į moralią politiką, yra “pernelyg drąsus ir neatskleidžia tikrųjų pašalinimo iš partijos motyvų”.

“Su morale šis sprendimas neturi nieko bendro, o veikiau su mano planais palikti Krikščionių partijos frakciją Seime ir partijos vadovybės noru užbėgti šiam mano sprendimui už akių. Taip pat neatitikau partijos “krikščioniško” įvaizdžio, tad, pasinaudojant gandu kaip pretekstu, buvau “pašalintas iš partijos”, – sako R.Žilinskas.

Tačiau R.Žilinskas sako kol kas neatskleisiantis, su kokia frakcija norėtų toliau dirbti, nes dar nėra priėmęs sprendimo.

Krikščionių partija ketvirtadienį pranešė iš savo gretų pašalinusi R.Žilinską, naujienų portalams superlt.lt ir lrytas.lt paskelbus vaizdo medžiagą, kurioje skelbiama, kad R.Žilinskas galimai būdamas neblaivus trečiadienį vedė Seimo Atominės energetikos komisijos posėdį.

“R.Žilinskui vakar dar kartą nusižengus etikai ir sukompromitavus Seimo nario vardą, Krikščionių partija, remdamasi partijos Etikos komisijos išvada, pašalino jį iš savo narių”, – teigiama partijos pranešime.

Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius siūlo Seimo frakcijai šalinti R.Žilinską ir iš frakcijos narių.

“Mes vadovaujamės moralios politikos nuostatomis ir raginame kitas partijas griežčiau vertinti savo narių elgesį Seime bei savivaldybių tarybose ir taip siekti piliečių didesnio pasitikėjimo politine valdžia”, – pranešime cituojamas partijos vadovas G.Vagnorius.

Pats R.Žilinskas teigia, kad “niekas iš partijos, prieš priimant sprendimą, jo nepasiteiravo apie spaudos skandalingai nušviestą istoriją

Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis BNS sakė, kad kol kas R.Žilinskas yra frakcijos narys. Antradienį frakcijos nariai ketina aptarti susidariusią padėtį.

“Aptarsime, kas ką mano. Partija – vienas dalykas, frakcija – kitas. Frakcijoje yra ir nepartinių narių”, – tvirtino V.Žiemelis.

R.Žilinskas anksčiau yra užsiminęs, kad gali palikti Krikščionių partijos frakciją Seime. Tačiau V.Žiemelis ketvirtadienį teigė jo pareiškimo kol kas negavęs.

Šių metų vasarį R.Žilinskas nuteistas už pareigūnų įžeidimą, kai 2007 metų gruodį su draugu buvo sulaikytas neblaivus ir įsivėlė į konfliktą su policijos pareigūnais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/r-zilinskas-kaltina-g-vagnoriu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.