- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezidentė reikalauja Sodros reformos

Autorius: veidas.lt | 2010 08 31 @ 12:40 | Lietuva | No Comments

Prezidentė Dalia Grybauskaitė remia Vyriausybės žingsnius kuriant elektros ir dujų rinkas, tačiau iš Ministrų kabineto norėtų matyti pilnai parengtą “Sodros” reformos paketą.

Tai antradienį prezidentė sakė susitikusi su premjeru Andriumi Kubiliumi, teigė šalies vadovės atstovas.

“Prezidentė norėtų matyti visą pilną “Sodros” paketą, ne tik kažkokius atskirus reformos aspektus, bet pilnai išbaigtą, konceptualiai parengtą “Sodros” reformos paketą”, – žurnalistams po susitikimo sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

Anot L.Balsio, kalbėdama apie elektros ir ypač dujų rinkų kūrimą prezidentė teigiamai atsiliepė apie Vyriausybės pastangas šioje srityje.

“Prezidentė teigiamai atsiliepė apie Vyriausybės pastangas šioje srityje ir palinkėjo, kad ta reforma vyktų ir nesustotų – būtent kuriant elektros rinką, kuri jau veikia, ir pradedant kurti ir plėtojant dujų rinką. Tai yra tie dalykai, nuo kurių priklauso Lietuvos energetinė nepriklausomybė”, – kalbėjo L.Balsys.

Premjeras A.Kubilius po susitikimo su prezidente sakė, kad Vyriausybės lygmeniu diskusija dėl ilgalaikės “Sodros” pertvarkos bus baigta naujojo politinio sezono metu.

“Yra labai aiškus įsipareigojimas šio sezono metu bent jau Vyriausybės lygyje užbaigti svarstymus dėl ilgalaikės “Sodros” pertvarkos, kuri taip pat susijusi su ilgalaikiu taupiu gyvenimu”, – žurnalistams sakė premjeras.

Energetikos srityje ministras pirmininkas išskyrė Europos Sąjungos (ES) direktyvų įgyvendinimą dujų sektoriuje, atskiriant perdavimo ir paskirstymo valdymą, taip pat strateginio investuotojo į naująją atominę elektrinę atrankos proceso pabaigą.

Susitikime su premjeru prezidentė tarp svarbiausių prioritetų taip pat įvardijo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos remonto darbus bei Gedimino kalno šlaitų apsaugą.

A.Kubilius savo ruožtu tarp svarbiausių darbų dar išskyrė valstybinių įmonių valdymo pertvarką, kuri, tikimasi, leistų jau kitąmet į biudžetą surinkti papildomai kelis šimtus milijonų litų.

Anot premjero, rasti geriausius būdus padeda Švedijos konsultantai. “Samdyti geriausius užsienio ekspertus yra tiesiog labai naudinga”, – sakė premjeras.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prezidente-reikalauja-sodros-reformos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.