- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pasirašė deklaraciją, kuria efektyvins teisėjų veiklą

Autorius: veidas.lt | 2011 06 10 @ 19:26 | Teisėsauga | No Comments

BFL

Penktadienį Vilniuje Europos teismų tarybų tinklo (ETTT) Generalinėje Asamblėjoje teisėjai iš 30 Europos šalių pasirašė Vilniaus deklaraciją, kuria siekiama pagerinti Europos teismų veiklos efektyvumą, pranešė Nacionalinė teismų administracija.

“Rengdami šį dokumentą, analizavome dabartinę situaciją ir aiškinomės, ką teismų sistemoje būtina keisti siekiant pagerinti teismų veiklos efektyvumą. Teismų sistema yra vienas iš ekonominio atsigavimo įrankių, taip pat piliečių teisių užtikrinimo garantija, todėl ji turi veikti sklandžiai ir efektyviai”, – pranešime cituojamas ETTT prezidentas Miguelis Carmona Ruano (Migelis Karmona Ruanas).

Dokumente yra išdėstytos rekomendacijos teismams dėl jų veiklos tobulinimo ir reformų dabartinės ekonominės situacijos metu, skatinamas alternatyvus ginčų sprendimo būdas, glaudesnis bendradarbiavimas su visuomene, informacinių technologijų ir inovacijų taikymas teisingumo srityje, kitos priemonės.

Dvi dienas vykusiame renginyje dalyvavo per 100 teismų savivaldos institucijų atstovų. Kitais metais, gegužės 9-11 dienomis Asamblėja vyks Airijoje.

30 Europos šalių vienijantis ETTT įkurtas 2004 metais. Tai organizacija, jungianti Europos Sąjungos valstybių nuo vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios valdžios nepriklausomas institucijas, garantuojančias teismų nepriklausomumą. Šios organizacijos tikslas – pagerinti bendradarbiavimą ir abipusį supratimą tarp institucijų, užtikrinančių paramą teismams.

Lietuva yra viena iš ETTT steigėjų. Lietuvos Teisėjų tarybos atstovai yra nuolatiniai Europos teismų tarybų tinklo darbo grupių ir komisijų nariai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pasirase-deklaracija-kuria-efektyvins-teiseju-veikla

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.