- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Obama spaudžia Europą padėti Graikijai

Autorius: veidas.lt | 2011 06 08 @ 12:28 | Užsienis | No Comments

Scanpix

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį paragino Europos šalis ir fondų valdytojus užkirsti kelią “katastrofiniam” Graikijos valstybės bankrotui ir pažadėjo Amerikos pagalbą sprendžiant šios šalies įsiskolinimų krizę.

B. Obama, kurio politinė reputacija kenčia dėl Jungtinėse Valstijose išliekančio didelio nedarbo ir didėjančių tarptautinių įsiskolinimų, įvardijo krizę euro zonoje kaip vieną iš užsienio “priešinių vėjų”, su kuriais susiduria JAV ekonomika.

Po susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel jis pažymėjo, kad jos šalis atlieka svarbų “lyderės” vaidmenį šioje srityje, o šiuos jo žiodžius buvo galima suprasti kaip užuominą, jog Vašingtonas tikisi Berlyno pagalbos.

JAV vadovas taip pat sakė suvokiantis politinius sunkumus, su kuriais susiduria Europos Sąjungos (ES) šalys, siekiant padėti sunkų laikotarpį išgyvenančiai Bendrijos narei.

“Esu tikras, kad Vokietijos lyderystė, kartu su kitais svarbiausiais veikėjais Europoje, padės mums pasiekti kelią, (kuris užtikrins), kad Graikijoje vėl prasidėtų augimas, kad šis įsiskolinimas taptų labiau valdomas, – pabrėžė B. Obama. – Tačiau tam reikės kantrybės ir laiko. Na, o mes pasižadėjome visiškai bendradarbiauti sprendžiant šiuos klausimus, tiek dvišaliu pagrindu, tiek (dirbant) su tarptautinėmis ir finansų institucijomis, tokiomis kaip TVF (Tarptautinis valiutos fondas).”

Euro zonos šaltiniai nurodė, kad šiuo metu tariamasi dėl galimybės Graikijai suteikti antrą finansinės pagalbos paketą, per trejus metus paskolinant 80-100 mlrd. eurų.

A. Merkel, kuris savo šalyje yra patiria politinį spaudimą vengti prisiimti sunkumų patiriančių ES šalių finansinės gelbėtojos naštą, sakė, kad Vokietija suvokia savo vaidmenį.

“Matėme, kad visos euro (zonos) stabilumas taip pat gali būti paveiktas, jeigu viena šalis patenka bėdą, – aiškino ji. – Taigi aiškiai suvokiame savo atsakomybę Europoje ir nešėme šią atsakomybę kartu su TVF”.

Jungtinėse Valstijose, kuriose nedarbas šiuo metu siekia 9,1 proc., B. Obama kaltino išorines jėgas, trikdančias ekonomikos atsigavimą, tokias kaip didelės degalų kainos, žemės drebėjimas Japonijoje ir krizė euro zonoje.

“Amerikos ekonomikos augimas priklauso nuo šio klausimo nuovokaus sprendimo, – pabrėžė prezidentas. – Būtų katastrofiška pamatyti nekontroliuojamą (įsiskolinimų) spiralę ir bankrotą Europoje, nes jis galėtų sukelti visokiausių kitų įvykių”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/obama-spaudzia-europa-padeti-graikijai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.