- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nuo Seimo “kenkėjų” įvaizdžio politikai sprunka į provinciją

Autorius: veidas.lt | 2011 04 27 @ 10:00 | Politika | No Comments

Dėl darbo savivaldybėse už gerokai mažesnę algą mandatų atsisakė net trys Seimo nariai, diplomatinę tarnybą į savivaldą netikėtai iškeitė ir ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus. Kas skatina politikus grįžti į provinciją, ar jų motyvai nuoširdūs?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jau rengiasi liepos 3 d. vyksiantiems Seimo rinkimams vienmandatėje Klaipėdos apygardoje, mat joje išrinktas Vytautas Grubliauskas po savivaldos rinkimų atsisakė mandato ir neseniai buvo išrinktas Klaipėdos meru. Toks V.Grubliausko sprendimas mokesčių mokėtojams kainuos apie 600–700 tūkst. Lt. Maždaug tiek, VRK pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, kainuos rinkimai.

Dėl kitų Seimo narių – Raseinių r. meru tapusio “tvarkiečio” Remigijaus Ačo ir Vilniaus vicemero postą užėmusio Darbo partijos atstovo Jono Pinskaus sprendimo pasukti į savivaldą VRK rūpesčių mažiau, nes jų vietas parlamente užėmė kiti sąrašo kolegos. Tačiau toks politikų karjeros posūkis rinkėjams kelia daug abejonių, ypač kai mandato atsisakoma dėl posto provincijoje ir dar už mažesnį atlyginimą. “Taip, mano alga bus apie 1500 Lt mažesnė, – apskaičiavo R.Ačas.

– Bet juk ir pragyvenimo išlaidos Vilniuje ir Raseiniuose skiriasi. Sostinėje už sumuštinį pietums gali sumokėti apie 20 Lt, o Raseiniuose ir turėdamas 30 Lt per savaitę išsiversi.” R.Ačas kategoriškai neigia kaltinimus, esą į savivaldą sukama pasipinigauti. Ir atremia, kad būti meru, nors ir provincijoje, maloniau nei Seimo nariu. “Dabar į Seimo narį žiūrima kaip į kokį kenkėją”, – teigia naujasis meras.

Tuo tarpu J.Pinskus prisipažįsta, kad jį nustebino faktas, esą Vilniaus meras ir vicemerai gauna praktiškai tokią pat algą, kaip ir, pavyzdžiui, Kazlų Rūdos vadovai. Vicemeru tapęs J.Pinskus sako tik dabar pasiaiškinęs, kad jo alga sumažės keliais tūkstančiais litų. Tiesa, dėl to pernelyg nesikremta: J.Pinskus taip pat tikina atėjęs dirbti miestui ir pasirengęs daug nuveikti.

O štai Neringos meru išrinktas ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus primena, kad jo, kaip mediko, karjera prieš 45 m. prasidėjo būtent Nidoje, ryšiai su šiuo kraštu nenutrūko ir vėliau. Todėl dabar, pasak A.Vinkaus, jis nusprendė grįžti ir atiduoti sukauptą patirtį Neringos žmonėms.

Vis dėlto, ar galima tikėti politikų nuoširdumu? Politologas Alvidas Lukošaitis apibendrina, kad Seimo narių argumentas, esą savivaldoje galima daug nuveikti, yra labai platus. O ką tai iš tiesų reiškia ir kiek tai nuoširdu, paaiškės tik jiems dirbant.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nuo-seimo-kenkeju-ivaizdzio-politikai-sprunka-i-provincija

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.