- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nubausti iš viso 4 Aušros vartus restauravę paveldosaugininkai

Autorius: veidas.lt | 2010 05 18 @ 12:05 | Lietuva | No Comments

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio Rimantui Bitinui ir vyriausiajai specialistei Linai Černiauskienei skirti griežti papeikimai už procedūrinius pažeidimus dėl kurių Aušros vartų galerijoje buvo savavališkai vykdomi tvarkybos darbai.

Aušros vartų galerijoje vykdytų darbų metu buvo pažeistos vertingosios savybės ir autentiškumas. Vietomis buvo nuardytos keraminės grindų plytelės, demontuoti mediniai porankiai, mozaikinio betono (teraco) laiptų pakopos iš viršaus užklotos galerijai nebūdingu marmuru, pašalinta dalis senųjų laiptų pakopų, be tyrimų iškirsti grioveliai sienose elektros instaliacijai ir šilumotiekiui, kitoje vietoje įrengtos durys, keičiamas grindų lygis ir įrengiamos trys naujos laiptų pakopos bei savavališkai užmūrijama niša sienoje.

Aukščiau išvardinti valstybės tarnautojai, patikrinę projektą, negalėjo jam pritarti, negalėjo išduoti tvarkybos darbų leidimo bei nevykdė Aušros vartų koplyčioje ir galerijoje atliekamų tvarkybos darbų kontrolės. Tokiu būdu buvo pažeistos leidimų išdavimo taisyklės, paveldo tvarkybos darbų reglamento, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, bei Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimai.

Už Aušros vartų galerijoje į koplyčią atliktus darbus, pažeidžiant įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, asmeninės atsakomybės neišvengė ir projekto vadovas A. Gvildys, projekto dalies vadovas – Ilja Makarov ir paveldosauginę ekspertizę atlikęs Virgilijus Spudas. Jiems balandžio viduryje buvo panaikinti nekilnojamųjų kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatų galiojimai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nubausti-is-viso-4-ausros-vartus-restaurave-paveldosaugininkai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.