- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Neteisėti statiniai Kuršių Nerijoje turės būti nugriauti

Autorius: veidas.lt | 2010 04 30 @ 09:41 | Lietuva | No Comments

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo galutinį tašką byloje dėl bendrovės „Sabonio klubas ir partneriai“ statinių Kuršių nerijos Preilos gyvenvietėje. Išnagrinėjus kasacinį skundą, nutarta palikti nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą, kuris įpareigoja nugriauti neteisėtai pastatytus statinius Preiloje.

Teismo požiūriu, neteisėtomis statybomis iš esmės buvo pažeisti Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos režimo principiniai tikslai ir nuostatos, o neteisėtas teritorinis detalusis planavimas ir jo pagrindu atliktos statybos sukėlė grėsmę išskirtinės teritorijos išlikimui ir jos išsaugojimui būsimoms kartoms. Šią kasacinę bylą nagrinėjusi Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija sutiko su Apeliacinio teismo išvada, kad pažeistas viešasis interesas tinkamai bus apgintas tik pritaikius kraštutinę neteisėtų statybų šalinimo priemonę – nugriovimą. Šiuo atveju viešasis interesas nusveria privatų statytojo interesą.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. Jį įvykdyti bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai“ turės per pusę metų.

Dėl šių neteisėtų statybų Kuršių nerijoje Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos 2006 m. kreipėsi į prokuratūrą ir paprašė apginti viešąjį interesą. 2008 m. Klaipėdos apygardos teismas atmetė uostamiesčio apylinkės prokuratūros ieškinį, kuriuo prašyta nugriauti Preilos botelį ir kitus statinius. Viešąjį interesą gynę prokurorai prašė nugriauti neteisėtai pastatytus botelio pastatus, taip pat panaikinti detaliuosius planus, infrastruktūros plėtojimo sutartis, botelio administracinio pastato bei pontoninio pirso statybos leidimus. Klaipėdos apygardos teismo sprendimą panaikino Lietuvos apeliacinis teismas. Jis įpareigojo UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ nugriauti savavališkai pastatytus statinius per pusę metų. Buvo konstatuota, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schema (generalinis planas) yra pamatinis dokumentas ir nukrypimai nuo jo negalimi. Apeliacinio teismo sprendimą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/neteiseti-statiniai-kursiu-nerijoje-tures-buti-nugriauti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.