- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Naktimis prekyba alkoholiu klesti

Autorius: veidas.lt | 2011 01 31 @ 14:30 | Lietuva | No Comments

Nors naktimis prekybą alkoholiu uždraudę politikai dar prieš dvejus metus žadėjo pažaboti ir kavinėmis virtusių kioskų veiklą, iki šiol nieko nepadaryta, o verslininkai skaičiuoja milžiniškus pelnus ir neslepia, kad naktimis taikomas didesnis antkainis.

Kai kurios alkoholio prekybos vietos iš tiesų tapo barus primenančiomis įstaigomis, tačiau daugelyje vietų prekyba vyksta pro langelį, pirmadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

Skaičiuojama, kad tokių viešojo maitinimo įstaigos pavadinimu prisidengusių alkoholio prekybos taškų Kaune šiuo metu yra kelios dešimtys. Kalbama, kad visos jos savaitgaliais per naktį padaro dešimtimis tūkstančių litų galinčią siekti apyvartą.

Naktines prekyvietes tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, policija ir kitos institucijos, tačiau šiurkščių pažeidimų randama retai.

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga mano, kad dėl didelės apyvartos reikiamos įstatymo pataisos ir nepriimamos. “Galima sakyti, kad nėra vadinamosios politinės valios. Manau, politikai patiria žvėrišką spaudimą, kad reikiamos pataisos neatsirastų”, – svarstė A. Veryga.

Jis sako, kad užtektų vienintelės pataisos -draudimo išsinešti alkoholinius gėrimus iš viešojo maitinimo įstaigos. Vieną kartą tokią įstatymo pataisą Seimas atmetė. Įstatymo kritikai parengė naują pataisų projektą, tačiau jos vis dar nesvarstytos.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas pareiškė, kad didelės skubos nėra, nes savivaldybės turi instrumentus, kuriais gali pažaboti alkoholio prekybą. Neseniai savivaldybėms suteikta teisė net neišduoti prekybos alkoholiu licencijų.

A.Matulas teigia, kad jei norėtų, savivaldybės galėtų alkoholio prekybą reguliuoti labiau. “Yra daug džiuginančių sprendimų padaryta, tačiau tie, kas nenori, jų nemato”, – sakė Seimo narys.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/naktimis-prekyba-alkoholiu-klesti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.