- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Mažėja statybinių medžiagų poreikis

Autorius: veidas.lt | 2010 07 05 @ 15:00 | Verslas | 1 Comment

Lietuvos statybinių medžiagų gamybos rinkai sumažėjus apie 50 proc., įmonės žvalgosi į užsienio šalis.

Lietuvos statybininkų asociacijos direktorius Adakras Šeštakauskas tvirtino, kad pernai apie 50 proc. susitraukė cemento, langų ir durų, gelžbetonio konstrukcijų gamybos rinkos. “Nevyksta statybos, todėl sumažėjęs ir statybinių medžiagų poreikis. 2008 m. per statybų bumą prašėme cementininkų daugiau gaminti – jie išspaudė, kiek galėjo, ir cemento gamybą nuo pusės milijono tonų padidino 1,1 mln. tonų. Be abejo, dabar jų pardavimas krito”, – tvirtino A.Šeštakauskas.

Vienintelė Lietuvoje veikianti cemento gamybos įmonė “Akmenės cementas” pernai pardavė beveik du kartus mažiau cemento nei 2008 m. – 572 tūkst. tonų. Pardavimas Lietuvoje mažėjo ir pirmą šių metų ketvirtį, tačiau įmonė sugebėjo padidinti eksporto apimtis ir šiemet jau gavo daugiau pajamų.

Kaip paaiškėjo, geriau šiuo metu sekasi ir akmens vatos gamintojams, nes šoktelėjo jų eksporto apimtys į Latviją, kurioje pajudėjo renovacijos projektai.

A.Šeštakausko duomenimis, langų gamybos rinkoje taip pat geriau sekasi toms įmonėms, kurios daugiau eksportuoja. Pavyzdžiui, medinių langų gamybos rinka pernai susitraukė 30 proc., o plastikinių langų – net 60 proc. “Plastikiniai langai montuojami į naujus ar modernizuojamus pastatus, jiems dabar tiesiog nėra rinkos. O medinius langus gamintojai daugiau eksportuoja, tad jie palyginti neblogai verčiasi”, – sakė A.Šeštakauskas.

Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos direktorius Arvydas Klimkevičius tvirtina, kad jų sektoriaus įmonėms itin kenkia ir į šalį įvežami pigūs nekokybiški gaminiai. “Lietuva domisi kontrabandinėmis cigaretėmis ir degtine, o kad iš užsienio vežami nelegalūs statybos pramonės gaminiai ir medžiagos, valstybė nekreipia jokio dėmesio. Prieš dešimt minučių skambino moteris. Ji ieškojo įmonės, kuriai sumokėjo už langus. Tie langai netgi neatsidaro, o įmonės duotu adresu patalpos užrakintos, telefonai išjungti”, – tvirtino A.Klimkevičius.

Lietuvos statybininkų asociacijos duomenimis, statybos ir montavimo sektoriaus pardavimas 2009 m., palyginti su 2008-aisiais, krito 48 proc., o šiemet per pirmą ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat metu, dar 40 proc. Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, per pusantrų metų, nuo 2009-ųjų pradžios, Lietuvoje bankrutavo 565 statybos bendrovės – 22,5 proc. visų bankrutavusių įmonių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/mazeja-statybiniu-medziagu-poreikis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.