- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Mažeikių meras rinkėjus vilioja savo titulu

Autorius: veidas.lt | 2011 01 27 @ 14:04 | Savivaldybių rinkimai | 1 Comment

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskųstas Mažeikių meras Vilhelmas Džiugelis, į savivaldos rinkimus vedantis nepriklausomų kandidatų būrį ir sąrašo pavadinime nurodęs savo pareigas.

Merą rinkimų prievaizdams apskundė save į šios savivaldybės tarybą išsikėlusi kandidatė Daiva Šideikienė. Jai užkliuvo Mažeikių vadovo suburtų nepriklausomų kandidatų sąrašo pavadinimas – “Mero Vilhelmo Džiugelio jungtinė lyderių koalicija”.

Tokiam pavadinimui neprieštaravo nė vienas esantysis sąraše. Priešingai, visi palaikė šią idėją”Mažeikių meras V.Džiugelis teigia, kad ,tokiam pavadinimui neprieštaravo nė vienas esantysis sąraše. Priešingai, visi palaikė šią idėją, kad jam pavyko pritraukti 20 žinomų rajono politikų, verslo ir kultūros veikėjų į rinkimų koaliciją.

Skundą VRK pateikusi D.Šideikienė neabejoja, kad parinkęs sąrašui minėtą pavadinimą V.Džiugelis pasinaudojo savo tarnybine padėtimi, nes įterpė šiuo metu einamas pareigas. Kandidatė rinkimų prievaizdams pabrėžė mananti, jog tai – šiurkštus įstatymo pažeidimas. Mažeikiškė įsitikinusi, kad meras yra pareigybė, o ne privilegija. Galbūt ir kiti kandidatai norėtų prieš savo vardą ar pavardę “prisegti” titulą, bet tai daryti draudžia įstatymas.

Ji stebėjosi, kodėl V.Džiugelio suburtos koalicijos pavadinimas neužkliuvo Mažeikių rinkimų apygardos komisijai. Mat pareigų įvardijimas esą gali būti interpretuojamas kaip rinkėjų papirkinėjimas.

V.Džiugelis pasakojo, jog jis, vicemeras Rimantas Norkus bei tarybos nariai Paulius Auryla, Regina Kateivienė ir Dalia Jurgaitienė šioje kadencijoje ilgą laiką dirbo kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos atstovai.

“Tačiau partijų vadovybės mus “nubuksavo” į žemas vietas rinkimų sąrašuose, todėl sustabdėme savo narystę partijose ir nutarėme kandidatuoti savarankiškai”, – sakė Mažeikių vadovas.

Jis tikino, kad sąrašo pavadinimas bus pakeistas, jei tai padaryti įpareigos VRK.

Šios komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas patvirtino gavęs D.Šideikienės skundą ir jį tirsiantis.

“Gali būti, kad nurodysime iš pavadinimo išbraukti žodį “mero”. Kol kas nieko panašaus nesame nagrinėję, todėl reikės labiau įsigilinti į šią situaciją”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/mazeikiu-meras-rinkejus-vilioja-savo-titulu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.