- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje pamėgę pirkti baltarusiai skatina mūsų šalies ekonomiką

Autorius: veidas.lt | 2012 12 28 @ 15:56 | Aktualijos | 3 Comments


Lietuvą, kaip apsipirkimo kelionių kryptį, pasirinkę baltarusiai mūsų šalies ekonomiką kasmet paskatina milijonais litų.

Galbūt atrodys paradokslu, bet prie Lietuvai daugiausiai naudos šiemet davusių dešimties sėkmės istorijų priskyrėme ir tai, kad į mūsų šalį plūsta bei čia išlaidauja kaimynai baltarusiai.
„Baltarusius pirkėjus labai mylime ir savaitgaliais jų ypač laukiame, nes jie padeda pasiekti didžiąją dalį apyvartos. Jie dosnūs, apsiperka šeimomis, renkasi sezonines prekes, ir atrodo, kad gerai gyvena bei nelabai skaičiuoja pinigų. Kai kuriuos, kurie nuolat apsiperka, jau pažįstame, o kai kurie ir dovanų palieka“, – klientus iš Baltarusijos giria vienos iš „Aprangos“ parduotuvių Vilniuje direktorė Daina Blazevičienė.
Lietuvoje PVM grąžinimo paslaugą ne ES piliečiams teikiančios bendrovės “Global Blue Lietuva” direktorius Denisas Grinevičius atskleidžia, kad šiuo metu baltarusiai sudaro net 71 proc. PVM už prekes susigrąžinančių pirkėjų, rusai – 23 proc.
„Baltarusių indėlis į Lietuvos ekonomiką iš tiesų labai didelis. Daugelis prekybininkų tai jaučia, nes vieniems baltarusių klientų išleidžiamų pinigų dalis bendroje apyvartoje sudaro 10 proc., kitiems – 50 proc.“, – paaiškina D.Grinevičius. Nors oficialių duomenų, kiek Lietuvoje išleidžia baltarusiai, nėra, neabejojama, kad šios sumos skaičiuojamos dešimtimis milijonų litų per metus.
Beje, pasiturintys pirkėjai iš Baltarusijos (tikra atgaiva nuo taupyti įnikusių lietuvių) šiltus jausmus kelia ne tik prekybininkams, bet ir vežėjams, kavinių bei restoranų vadovams, sanatorijų ir viešbučių valdytojams. Pasak Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, baltarusiai yra tie klientai, kurie Lietuvoje savaitgaliais užpildo viešbučius, valgo restoranuose, daug išleidžia parduotuvėse.
„Rusų daugiausia sulaukiame per šventes, o baltarusių – ir savaitgaliais. Baltarusiai, į Lietuvą atvažiavę papramogauti, netaupo: kaip mes „Maximoje“, taip jie aplink visą Rotušės aikštę pirkdami vaikštinėja. Yra kategorija baltarusių, kurie iš Minsko į Vilnių važiuoja apsipirkti, o yra kategorija tokių, kurie atvyksta ilgesniam laikui ir vyksta į pailsėti į Druskininkus“, – svečius iš Baltarusijos apibūdina E.Šiškauskienė.
Iš tiesų baltarusių klientų nekantriai laukia ne tik sostinės prekybininkai, bet ir kurortų paslaugų teikėjai. Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis pastebi, kad atvykstančių baltarusių ėmė daugėti prieš porą metų. Šiemet per devynis mėnesius baltarusių skaičius, palyginti su pernai, padidėjo 33 proc. – iki 11,2 tūkst.
„Mes matome, kad ne tik Vilniuje prie „Akropolio“ brangios mašinos su baltarusiškais numeriais rikiuojasi, bet ir mūsų mieste nepigūs visureigiai bei limuzinai važinėja“, – pasakoja R.Palionis.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/2012-nr-52 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-pamege-pirkti-baltarusiai-skatina-musu-salies-ekonomika

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.