- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuviški skaitmeniniai sertifikatai išduodami 21 pasaulio šalių piliečiams

Autorius: veidas.lt | 2012 07 10 @ 13:15 | IT naujienos | No Comments


Šių metų Liepos 1 d. Skaitmeninio sertifikavimo centras (SSC) minėjo 8 savo veiklos metus. Per šį laiką SSC aptarnavo virš 16.000 asmenų iš Lietuvos ir kitų šalių.  SSC vienintelis sertifikavimo centras Lietuvoje, išduodantis sertifikatus užsienio šalių piliečiams, neturintiems Lietuvos pilietybės ir leidimo gyventi Lietuvoje.

Per 8 metus sertifikatai buvo išduoti Latvijos, Lenkijos, Ispanijos, Vokietijos, Švedijos, Prancūzijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Bulgarijos, Italijos, Vengrijos, Suomijos, Armėnijos, Baltarusijos, Rusijos, JAV, Japonijos, Kinijos, Kirgizijos, Mongolijos ir Libano piliečiams.
„ES Paslaugų direktyva leidžia užtikrinti laisvą paslaugų judėjimą ES ekonominėje erdvėje, o LR Elektroninio parašo įstatymas užtikrina, kad sertifikatai išduoti ES šalyje narėje yra pripažįstami kitų šalių narių“, – teigia SSC direktorius ir akcininkas Mudrikas Dadašovas.
Bendravimą su savo klientais palengvina komunikacijos priemonių įvairovė. Daugiausiai užklausų iš užsienio piliečių SSC gauna per Pagalbos Tarnybos sistemą, kurioje užklausas galima pateikti 24 valandas per parą.
Visi SSC sertifikatų turėtojai nemokamai gauna Justa PDF Sign programinę įranga, kuri leidžia pasirašyti PDF dokumentus elektroniniu parašu. Parašo formatas visiškai atitinka Europos Komisijos rekomenduojamą PAdES formatą. Programa platinama kaip paslauga (angl. Software as a Service) ir prieinama visiems ES šalyse išduotų sertifikatų turėtojams.
„Šiuo metu jau baigiame Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) infrastruktūros kūrimo projektą, orientuotą į naujų ir unikalių produktų kūrimą. Taip pat pradėjome dar 4 projektus, kuriuos užbaigus, patvirtinsime savo paslaugų atitikimą tarptautinių standartų ETSI, AICPA reikalavimams, o tai  atvers duris į ženkliai platesnį mūsų produktų ir paslaugų eksportą. Projektai finansuojami iš ES struktūrinės paramos lėšų“, – sakė M. Dadašovas.
SSC aktyviai dalyvauja tarptautinėse organizacijose kuriant standartus. Kartu su tokiomis kompanijomis kaip Symantec, Microsoft, Apple, Google SSC yra CA /Browser Forumo narys. Forumo dalyviai kuria įvairius su asmens tapatybės identifikavimu susijusius standartus.
Apie Skaitmeninio sertifikavimo centrą
Skaitmeninio sertifikavimo centras – pirmas Lietuvoje sertifikavimo centras, įsteigtas 2004 metais. Įmonė išduoda virš 20 tipų plačios paskirties skaitmeninius sertifikatus, kuria elektroninio parašo programinę įrangą, gerai žinomu prekiniu ženklu Justa.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuviski-skaitmeniniai-sertifikatai-isduodami-21-pasaulio-saliu-pilieciams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.