- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuva ir toliau rems Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius

Autorius: veidas.lt | 2010 09 23 @ 22:15 | Aktualijos,Politika,Užsienis | No Comments

Lietuva ir toliau remia Gruzijos teritorinį vientisumą ir jos siekį tapti Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Niujorke susitikusi su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu.

“Lietuva ir toliau remia Gruzijos teritorinį vientisumą ir jos siekį tapti ES bei NATO nare. Be jokios abejonės, Gruzijos eurointegracinės ir narystės NATO perspektyvos labiausiai priklausys ir nuo pačios Gruzijos namų darbų, kuriuos ši šalis turi atlikti, ypač siekiant Laisvos prekybos sutarties su ES”, – sakė Lietuvos vadovė.

Ji pabrėžė, kad Lietuva pasirengusi ir toliau dalytis savo patirtimi su Gruzija tiek, kiek ši šalis pageidaus, pranešė Prezidentūra.

Primenama, kad Lietuva šiais metais inicijavo ES projektą, padėsiantį Gruzijai geriau pasirengti priimti ES techninę pagalbą. Be to, nuolat padedama Gruzijai stiprinti administracinius gebėjimus vidaus reikalų, žemės ūkio, aplinkosaugos, sveikatos apsaugos ir kitose srityse, teikiama parama nuo karo nukentėjusiems Gruzijos gyventojams. Gruzijoje veikia Lietuvos inicijuotas NATO Patikos fondas sprogmenų naikinimui ir medicinos reabilitacijai užtikrinti, kurį remia ir daugelis kitų Aljanso šalių.

Lietuvos ir Gruzijos vadovai dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 65-ojoje sesijoje Niujorke.

Niujorke D.Grybauskaitė taip pat dalyvauja Demokratijų bendrijos ir Pasaulio moterų lyderių tarybos organizuotoje diskusijoje “Moterys – svarbi demokratinio valdymo jėga”.

Lietuvos prezidentė taip pat sakys kalbą visuotiniuose JT Generalinės Asamblėjos 65-osios sesijos debatuose, dalyvaus JT Generalinio sekretoriaus Ban Ki Moon (Ban Ki Muno) rengiamuose pietuose valstybių vadovams.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuva-ir-toliau-rems-gruzijos-euroatlantines-integracijos-siekius

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.