- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Libijos vadovas sako liksiąs Libijoje kaip revoliucijos vadas ir nesitrauksiąs iš posto

Autorius: veidas.lt | 2011 02 22 @ 20:01 | Aktualijos | No Comments

Libijos Džamahirijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) antradienį vakare kreipėsi į tautą per televiziją iš senų kareivinių, kurias 1986 metais stipriai apgriovė amerikiečių karo aviacija.

Libijos lyderis pareiškė liksiąs Libijoje kaip revoliucijos vadas, nes jis neužimąs oficialaus posto, iš kurio turėtų atsistatydinti, pranešė televizija “Al Arabiya”.

M.Kadhafi nurodė armijai ir policijai numalšinti liaudies sukilimą prieš jo jau keturis dešimtmečius trunkančią valdžią; per aštuonias protestų dienas žuvo šimtai žmonių.

“Muamaras Kadhafi neturi oficialaus posto, iš kurio būtų priverstas atsistatydinti. Jis visiems laikams yra revoliucijos lyderis”, – energingai kalbėjo 68-erių M.Kadhafi per valstybinę televiziją, iš anksto neparengęs kalbos teksto.

“Tai mano šalis, mano šalis”, – garsiai kartojo jis savo pasisakyme, susidedančiame iš trumpų ir griežtų frazių, kurias sakydamas jis mojavo kumščiu arba baksnojo pirštu.

Stovėdamas apgriauto pastato fone jis pažadėjo: “Aš negaliu palikti Libijos, aš mirsiu kankinio mirtimi savo protėvių žemėje. Aš kovosiu iki paskutinio kraujo lašo”.

“Libijos žmonės yra su manimi”, – kalbėjo jis bei ragino žmones trečiadienį dalyvauti jo palaikymo demonstracijoje.

Anot jo, Libija netrokšta revoliucijų, o protestuojantieji tarnauja velniui, o ne Libijai.

Pulkininkas M.Kadhafi dar sakė, jog Libija nepasiduos užsienio spaudimui.

Dėl neramumų jis kaltino “bailius ir išdavikus”, kurie nori parodyti Libiją kaip sumaišties kraštą ir “pažeminti” libiečius.

“Čiupkite tas žiurkes, – taip jis pavadino savo priešininkus. – Eikite iš namų ir pulkite juos, kur jie bebūtų”.

Vilkėdamas tarpusavyje derančiais rūbais – šviesiai rusvu plačiu apsiaustu, su šaliku ir turbanu – M.Kadhafi neigė, kad per šalį nusiritusių susirėmimų aukos yra jaunimas.

“Žuvusieji yra iš kariuomenės ir policijos, visai ne jaunimas”, – sakė jis ir pridūrė, kad ten buvo “nedidelė nesveika grupelė”, kuri ” tam jaunimui dalino narkotikus”, o jaunuoliai protestavę veikiami haliucinacijas sukeliančių kvaišalų.

Cituodamas šalies baudžiamąjį kodeksą M.Kadhafi perspėjo, kad “bet kuris libietis, nešiojantis ginklus prieš libiečius, bus baudžiamas mirtimi”.

Libijos vadovas perspėjo, kad šaliai gresia pilietinis karas, jeigu nebus atkurta tvarka. O anksčiau jis sakė, jog protestuojantieji nori paversti šalį islamo valstybe.

M.Kadhafi saugumo pajėgos yra kaltinamos demonstracijų dalyvių žudymu ir sunkiosios ginkluotės prieš juos panaudojimu.

Libijos lyderis sakė, kad riaušes inspiravo žmonės iš išorės, kurie nori paversti niekais Libijos laimėjimus.

M.Kadhafi taip pat pareiškė, kad į šalį atvyko samdiniai iš Afrikos šalių, kad nuverstų jo režimą.

Libijos vadovas pažadėjo sudaryti naujus “tautos komitetus”. Formaliai per šias struktūras šalies gyventojai dalyvauja šalies valdyme.

Savo kalboje M.Kadhafi paskelbė, kad neramumai šalyje – tai užsienio šalių plano dalis. Jis nurodė, kad, remiantis šiuo planu, Libiją ketinama padalinti į keletą konfliktuojančių islamo emyratų, kad vėliau NATO ir JAV įvestų savo pajėgas ir užgrobtų šalies turtus.

Vieninteliu žmogumi, galinčiu pasipriešinti tokiai įvykių eigai, jis paminėjo save.

“Kur jūs visi buvote, kai Muamaras Kadhafi kovėsi su Amerika, o paskui po plytą atstatinėjo Bengazį?” – klausė jis savo priešininkų.

Jis taip pat paragino savo šalininkus pradėti medžioti tuos, kurių požiūriai nesutampa su jo požiūriu, gaudyti juos, duoti į teismą, bausti.

Be kita ko, jis perskaitė kelis baudžiamojo kodekso straipsnius, kuriais numatyta mirties bausmė už įvairius nusikaltimus valstybei.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/libijos-vadovas-sako-liksias-libijoje-kaip-revoliucijos-vadas-ir-nesitrauksias-is-posto

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.