- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

L. Karalius panoro atsiprašyti

Autorius: veidas.lt | 2010 10 06 @ 13:57 | Lietuva,Politika | No Comments

Opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos atstovas Linas Karalius trečiadienį Konstituciniame Teisme (KT), gavęs žodį apkaltos byloje, sakė pasielgęs neatsakingai ir norintis atsiprašyti savo rinkėjų.

“Iš tiesų aš nedalyvavau sausio mėnesio pratęstos sesijos posėdžiuose, nes informaciją apie pratęstą sesiją gavome gruodžio pabaigoje, kai jau buvo suorganizuota kelionė. Bandžiau pakeisti datą, bet man tai nepavyko, žinau, kad pasielgiau neatsakingai, ir dėl to labai gailiuosi. Noriu atsiprašyti savo rinkėjų, kad dėl mano veiksmų kilo visas šitas triukšmas”, – sakė L.Karalius.

Jis šių metų sausio 13-21 dienomis nedalyvavo pratęstos sesijos plenariniuose ir komitetų posėdžiuose, nes buvo išvykęs į užsienio kelionę.

Parlamentaras tvirtino iki sesijos grįžti negalėjęs, nes negavęs bilieto, tačiau KT atstovai sakė turintys kelionių agentūrų patvirtinimus, jog L.Karalius turėjęs bilietą grįžti sausio 13 dieną užsakomuoju reisu “Bankokas-Vilnius”.

L.Karalius aiškino, kad bilietas buvęs “menamas”, nes esą skrendant užsakomuoju reisu grįžimo bilietas automatiškai numatoma po dviejų savaičių, tuo metu jis suplanavęs kelionę ilgesnę, tad ir minėtas bilietas iš tiesų jam nebuvo užsakytas.

“Man buvo paaiškinta, kad perkant bilietą į kelionių agentūros užsakomąjį reisą, automatiškai paskaičiuoja kelionę dviem savaitėms. Kadangi kelionė truko ilgiau, automatinė rezervacija buvo anuliuota”, – aiškinosi L.Karalius.

Tuo metu Konstitucinio Teismo teisėjas Romualdas Kęstutis Urbaitis sakė turintis dviejų kelionių agentūrų atstovų pateiktus atsakymus, jog L.Karalius tiesiog neatvyko į minėtą skrydį.

Teisėjas perskaitė ir žurnale “Žmonės” publikuotą rašinį, kuriame L.Karalius cituojamas, jog į skrydį nespėjo, jų paimti neatvyko autobusas.

Klausiamas, kaip paaiškinti prieštaringus parodymus – vienu atveju, tvirtinimą, jog negavo bilieto, kitu – jog į minimą reisą neatvyko, nes jų tiesiog nepaėmė tą padaryti turėjęs autobusas, L.Karalius išsigynė interviu teksto.

“Aš taip tikrai nesakiau”, – apie šią žurnalo “Žmonės” publikacijos dalį sakė L.Karalius. Teisėjui priminus, kad pats patvirtino tekstą derinęs su redakcija, L.Karalius sakė, jog minėtas, jo žodžius, netikslumas jam nepasirodęs svarbus.

Klausiamas, kodėl jo patarėja Seimo Sveikatos reikalų komitetui elektroniniu paštu atsiuntė paaiškinimus, kad jis posėdžiuose nedalyvauja, nes lankosi Klaipėdoje ir slaugo tėvą, nors tuo metu L.Karalius buvo užsienyje, jis tai aiškino nesusikalbėjimu.

Pasak parlamentaro, tokių nurodymų savo padėjėjai jis nedavęs, o ji esą savo iniciatyva “padarė prielaidas”.

Seimas gegužę kreipėsi į KT prašydamas atsakyti, ar Seimo narių Aleksandro Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai, tarp kurių – ir balsavimo vienasmeniškumo principo pažeidimas, neprieštarauja Konstitucijai.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo, užuot dirbęs pratęstoje Seimo rudens sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 11 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele, dangstė savo nusižengimą.

Nors Seimas į KT dėl apkaltų A.Sacharukui ir L.Karaliui kreipėsi atskirais prašymais, teismo sprendimu, jie sujungti į vieną bylą.

Jei Konstitucinis Teismas pripažįsta, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo. Tokiam sprendimui priimti reikia 85 parlamentarų balsų.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/l-karalius-panoro-atsiprasyti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.