- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

JAV norėjo, kad Lietuva būtų įtraukta į NATO susitarimus dėl branduolinių ginklų Europoje – Wikileaks

Autorius: veidas.lt | 2011 01 19 @ 15:30 | Aktualijos | No Comments

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius NATO Ivo Daalderis (Ivo Dalderis) 2009 metų rugsėjį lankydamasis Nyderlanduose sakė, kad į NATO susitarimus dėl branduolinių ginklų Europoje be kitų šalių turėtų būti įtraukta ir Lietuva.

Kaip rašo dienraštis “Vilniaus diena”, remdamasis portale “Wikileaks” paskelbtu JAV diplomatų susirašinėjimu, branduolinį nusiginklavimą I.Daalderis aptarė su Nyderlandų užsienio reikalų ministru Mexime Verhagenu (Maksime Ferhagenu).

Poziciją Lietuvos atžvilgiu amerikiečių diplomatas išsakė, kai Nyderlandų UR ministras pasakė, jog diskutuojant dėl NATO strateginės koncepcijos jis remia vokiečių siūlymus, susijusius su branduoliniu nusiginklavimu. Kartu M.Verhagenas pabrėžė, kad “užblokavo vidines olandų diskusijas dėl branduolinių ginklų buvimo Olandijoje, nes tai apsvarstyti turi NATO”.

“Daalderis padėkojo Verhagenui ir pabrėžė, kad sąjungininkų susitarimai dėl branduolinių ginklų Europoje būtų neįkainojami geriems transatlantiniams santykiams, ir į juos turėtų būtų įtraukti Quad (JAV, ES, Japonija ir Kanada – BNS), 8 šalys, kuriose dislokuoti ginklai, ir, be kitų, Lietuva”, – rašoma “Wikileaks” paskelbtame dokumente.

Po šio pranešimo, pasak “Vilniaus dienos” iš JAV ambasados pradėjo eiti pranešimai branduoline tematika. Tačiau “Wikileaks” šių pranešimo dar nepaviešino.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė atsisakė komentuoti “Wikileaks” pranešimus ir pakartojo, kad Lietuva norėtų, jog “pasaulyje būtų susitarimai, kurie mažintų branduolinio ginklo buvimą šitame regione”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jav-norejo-kad-lietuva-butu-itraukta-i-nato-susitarimus-del-branduoliniu-ginklu-europoje-wikileaks

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.