- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

JAV ėmėsi intervencijos Libijoje, siekdamos apsaugoti civilius gyventojų žudynių

Autorius: veidas.lt | 2011 03 29 @ 13:56 | Aktualijos | No Comments

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pirmadienio vakarą energingai teisino pirmąjį karą, kilusį jam einant kadenciją ir akcentavo, kad Jungtinės Valstijos ėmėsi intervencijos Libijoje, siekdamos apsaugoti civilius gyventojų žudynių.

JAV vadovas pabrėžė, kad šios žudynės būtų tapusios dėme ant pasaulio sąžinės ir “mūsų, (amerikiečių), esmės išdavystė”.

Tačiau B.Obama neigė, kad Libijos lyderis Muamaras Kadhafi taps taikiniu, perspėdamas, jog mėginimas jį nuversti jėga gali sukelti smurto bangą, panašią į nusiaubusią Iraką.

“Būdamas prezidentas, atsisakau laukti žudynių ir masinių kapaviečių vaizdų, kad imčiausi veiksmų”, – pareiškė B.Obama, tvirtai gindamas savo sprendimą pasiųsti karo lėktuvus atakuoti M.Kadhafi pajėgų pagal Jungtinių Tautų (JT) suteiktą mandatą civiliams gyventojams ginti.

B.Obama šią kalbą sakė po to, kai Libijos sukilėliai, padrąsinti tarptautinės koalicijos naikintuvų atakų, vėl atsikovojo vyriausybės pajėgų užimtą teritoriją. JAV prezidento kalba taip pat nuskambėjo prieš Londone vyksiančią svarbią tarptautinę konferenciją, kurioje bus svarstoma dėl Libijos ateities.

B.Obama, kalbėdamas Vašingtone esančiame Nacionaliniame gynybos universitete, taip pat neigė perdavęs vadovybę JAV sąjungininkams ir nesugebėjęs aiškiai išdėstyti šios kampanijos strategijos nuo karų pavargusiems amerikiečiams.

“Vos prieš mėnesį Jungtinės Valstijos dirbo su mūsų tarptautiniais partneriais, mobilizuodamos plačią koaliciją. siekdamos užsitikrinti plačios apimties tarptautinį mandatą civiliams gyventojams ginti, sustabdyti puolančią (Libijos) armiją, išvengti žudynių ir įkurti neskraidymo zoną su mūsų sąjungininkais ir partneriais”, – pabrėžė B.Obama.

JAV lyderis pareiškė, kad kilus priešpriešai su žmogumi, kuris savo šalies žmones vadino žiurkėmis, ir kurio režimas korė “civilius gyventojus gatvėse”, jis nematęs kitos išeities, tik imtis veiksmų prieš M.Kadhafi pajėgas, kurios artėjo prie sukilėlių sostinės Bengazio.

Prezidentas sakė, kad šiame mieste galėjo įvykti “žudynės, kurios būtų sukėlusios atgarsį regione ir būtų sutepusios pasaulio sąžinę”.

“Atsisakiau leisti, kad tai įvyktų”, – pabrėžė B.Obama, kuris atėjo į valdžią žadėdamas sugrąžinti JAV karius į tėvynę iš Irako ir Afganistano, tačiau dabar pradėjo naują karinę kampaniją.

“Kai kurios šalys gali dėtis nematančios žiaurumų kitose šalyse. Jungtinės Amerikos Valstijos yra kitokios”, – sakė B.Obama.

“Atmesti lyderės Amerikos atsakomybę, o juo labiau mūsų atsakomybę kitiems žmonėms… būtų mūsų esmės išdavystė”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jav-emesi-intervencijos-libijoje-siekdamos-apsaugoti-civilius-gyventoju-zudyniu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.