- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Įtartini baltarusiai vizų į Lietuvą negaus

Autorius: veidas.lt | 2011 06 21 @ 15:28 | Politika | No Comments

BFL

Seimas sudarė galimybę Vyriausybei savarankiškai nuspręsti, kad baltarusiai galėtų nemokamai gauti nacionalines vizas įvažiuoti į Lietuvą.

Kaip Lietuvos radijui sakė Premjeras Andrius Kubilius, tokia iniciatyva buvo paskelbta po to, kai Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka po vadinamųjų prezidento rinkimų žiauriai sutriuškino visas opozicijos manifestacijas ir opozicijos lyderius visiškai neteisėtai sodino į kalėjimus.

“Buvo priimtas sprendimas, kad, norint padėti eiliniams Baltarusijos žmonėms, turintiems tokį autoritarinį ir visiškai nepaisantį žmogaus teisių režimą, vienas dalykas, kuriuo galime padėti, tai sudaryti jiems galimybę laisviau keliauti po Vakarų pasaulį, po Europos Sąjungą”, – Ministrą Pirmininką cituoja lrt.lt.

Anot A. Kubiliaus, norint suteikti galimybę baltarusiams gauti nemokamas vizas, reikėjo pakeisti galiojančius įstatymus. Tai buvo padaryta pirmadienį.

Viename artimiausių Vyriausybės posėdžių planuojama patvirtinti detalią tvarką, kaip nemokamų vizų išdavimas bus įgyvendintas.

“Vizos, ar jos būtų nemokamos, ar jos būtų mokamos, gali būti neišduotos, jeigu yra įtarimų, kad vizos prašantis asmuo jos prašo kokiais nors nusikalstamais tikslais”, – Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/itartini-baltarusiai-vizu-i-lietuva-negaus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.