- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Grožio laikrodis

Autorius: veidas.lt | 2012 06 04 @ 20:00 | Sveikata | No Comments

Veido oda ir paros ritmas: kada geriausia valyti makiažą, užsitepti kaukę rūpintis paakiais…

Punktualumas ir geri įpročiai teigiamai veikia veido odą. Todėl teptis kremu verta žiūrint į laikrodį – laiku naudojamas jis veiks geriausiai. Mat oda turi savus didžiausio aktyvumo ir pasyvumo periodus. Į tai atsižvelgdamos savo grožiui tik padėsite.

Diena – naktis
Pažangūs kosmetikos gamintojai jau atsižvelgia į žmogaus biologinį laikrodį. Net estetikos dermatologai ir kosmetologai planuoja injekcijas ir odos šveitimo procedūras pagal paros ir mėnesinių ciklus.
Biologinis laikrodis yra smegenyse, bet oda jaučia jo įtaką. Dieną visos pajėgos skiriamos apsaugai, naktį – atsinaujinimui. Todėl į dieninius kremus dedama UV spindulius sulaikančių medžiagų, vitaminų antioksidantų, šviesą atspindinčių dalelių. Į naktinius – aminorūgščių, vitaminų, veikliųjų augalų ištraukų, sojų baltymų, stimuliuojančių kolageno sintezę.
Labai svarbus vitaminas A (retinolis) – jo odai reikia labiausiai dėl gebėjimo regeneruoti (spartina epidermio atsinaujinimą, kolageno gamybą, stiprina raginį sluoksnį). Vitamino A poveikį sustiprina vitaminas C.
Naudoti skirtingus kremus dienai ir nakčiai ypač patariama vyresnėms moterims.

Užmigti – iki vidurnakčio
Aktyvi odos ląstelių regeneracija trunka maždaug penkias nakties valandas. Užmigti geriausia iki 24 val., nes šiuo metu oda regeneruoja intensyviausiai – tada miegas veiks kaip kosmetikos priemonė. Iki šio laiko (vėliausiai!) reikėtų pasitepti naktiniu kremu. Guldamasi po dvylikos ir dar tinkamai nenuvalytu ar nepamaitintu veidu, pasmerkiate save pernelyg ankstyvam senėjimui.
Odai nuimti nuovargį padeda naktinis kremas, kuriame yra medžiagų, pasižyminčių atpalaiduojamuoju poveikiu: jūros dumblių, mielių, bukų pumpurų ištraukų ar odą raminančio magnio.
Tačiau miegant ilgiau kaip dešimt valandų (optimali miego trukmė – 8 val.) lėtėja fiziologiniai organizmo procesai, medžiagų apytaka, susidaro palankios sąlygos limfos ir vandens sąstoviui – štai iš kur atsiranda pabrinkimų, ypač paakiuose.

Mėnesinių ciklo ypatumai
Biologinis laikrodis reguliuoja ir hormonus. Didžiausios įtakos moterų grožiui turi estrogenai ir progesteronas. Oda keičiasi kartu su mėnesinių ciklo fazėmis, jausdama  menkiausius lytinių hormonų kiekio svyravimus.
Estrogenai teikia odai elastingumo ir stabdo riebalų sekreciją. Ciklo viduryje jų daugiausia – tuomet oda būna glotni, atrodo gražiausiai. Antroje ciklo fazėje estrogenų mažėja, pradeda intensyviau dirbti riebalų liaukos, todėl prieš pat mėnesines dažnai atsiranda spuogelių.
Grožiui kenkia ir estrogenų perteklius, ypač estradiolio, kuris prisijungia vandenį. Jo ima daugėti išsyk po ovuliacijos, o daugiausia būna maždaug dvidešimtąją ciklo dieną. Kaip tik tada nubundate užtinusiu veidu, su maišeliais paakiuose. Estrogenai taip pat plečia kapiliarus, todėl ciklo viduryje dažniau raustate ir ant veido labiau pastebimas kapiliarų tinklas.
Atsižvelgiant į mėnesinį hormonų laikrodį vertėtų planuoti vizitus į grožio saloną ir estetinės medicinos procedūras. Mat prieš pat mėnesines padaugėjus progesterono, jautriau reaguojama į skausmą, stipriau kraujuojama (kad ir išspaudus paprasčiausią spuogą).

BLOKAS
Oda ir paros ritmas
7.00 – dienos pradžia
Veikiant šviesai lėtėja melatonino (miego hormono) gamyba, antinksčiai pradeda gaminti adrenalino, būtino pradedant naują dieną – ir jūs pabundate. Ryte oda gražiausia – sveika, spindinti. Bet būsimoji diena jai grasina ultravioletiniais spinduliais, aplinkos teršalais, sausu oru ir t.t. Ją apginsite dieniniais kremais su UVA ir UVB filtrais bei vitaminais A, E ir C.

15.00 – lūžis
Maždaug vidurdienį ląstelių medžiagų apykaita sulėtėja. Bet 15 val. įvyksta lūžis ir ląstelės vėl ima sparčiau „dirbti“. Tai tinkamas metas atgaivinti veidą. Net jei esate pasidažiusi, veidą galite pamaloninti terminių versmių vandeniu, paskui nusausinti jį popierine servetėle.

18.00 – padidėjęs apetitas
Apie šią valandą oda gerai sugeria gaunamas puoselėjamąsias medžiagas – tai išnaudokite grožiui. Vos grįžusi iš darbo nuvalykite makiažą ir ištepkite veidą kauke. Pirktines kaukes rekomenduojama tepti kartą ar du per savaitę. Kitomis dienomis šiuo laiku veidą tiesiog patrinkite braškės, agurko, obuolio, pomidoro ir kt. griežinėliu, suvilgykite vaisių ar daržovių sultimis. Šiuo metu geriausia užsitepti ir naktinio kremo – jis geriausiai susigers, o naktį prasidėjus aktyviam ląstelių regeneracijos procesui jos jau turės „statybinių medžiagų“.

20.00 – krizė
Oda pavargusi ir tik laukia, kol užmigsite, kad imtų regeneruoti. Dabar „galutinis“ terminas nusivalyti makiažą, atgaivinti veidą toniku ir patepti naktiniu kremu. Jeigu kasdien iki 20 val. nepatingėsite nusivalyti makiažo, odoje metų žymės išryškės vėliau. Be to, kas rytą atsikelsite gaivesniu veidu.

00.00 – spartus atsinaujinimas
Tokiu laiku geriausia ramiai miegoti, nes vidurnaktį ląstelės ypač sparčiai dalijasi – dešimtį kartų intensyviau negu dieną! Atsipalaiduoja mimikos raumenys, oda išsilygina ir siurbte siurbia kremo naudingąsias medžiagas. Jei makiažą vis tik valysite ir kremą tepsite vėlai, tuomet tepkite jo tik saikingai (perteklių nuvalykite servetėle!).

Rasa Derenčienė

MOters savaitgalis, Nr. 21

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/grozio-laikrodis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.