- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Geriausiu tapo rumunų filmas

Autorius: veidas.lt | 2011 03 31 @ 21:16 | Kinas | No Comments

Ketvirtadienį iškilmingoje tarptautinio kino festivalio “Kino pavasaris” uždarymo ceremonijoje konkursinės programos “Nauja Europa – Nauji vardai” geriausiu filmu buvo paskelbtas Rumunijos kūrėjų darbas “Laisvėje”.

“Tai netikėta. Suteikia didelį malonumą tai, kad filmas yra pripažįstamas užsienyje”, – spaudos konferencijos metu sakė viena iš “Laisvėje” prodiuserių Mihaela Popescu (Mihaela Popesku).

Ji pasakojo, kad visa komanda dabar yra užsiėmusi premjera Rumunijoje ir prisipažino, kad filmo pasirodymas festivaliuose buvo šiek tiek primirštas.

Iš viso dėl prizo varžėsi 11 filmų iš 16 šalių. Konkursui filmai buvo atrinkti atsižvelgiant į geografiją, t.y. ar tai Rytų ir Centrinės Europos bei Balkanų šalių filmas, bei režisierių patirtį, nes tai turi būti pirmas arba antras režisieriaus sukurtas vaidybinis filmas.

Filmą rinko 5 kino atstovų komisija: žiuri pirmininkas. Makedonijos režisierius Milcho Manchevski (Milča Mančevskis), Prancūzijos prodiuserė Nadia Turincev (Nadia Turinčev), Vokietijos režisierius ir operatorius Fredas Kelemenas, lieutvių kilmės Prancūzijos scenaristė, režisierė ir aktorė Alantė Kavaitė ir Amerikos kino fondo direktorius Gary McVey’us (Garis Makvėjus).

“Jis turėjo labai stiprų ir tiesų pagrindinį vaidmenį (…) Filmas yra labai intensyvus”, – žiuri verdiktą aiškino G.McVey’us. Jis išskyrė ir ypatingą operatoriaus darbą.

Specialiuoju žiuri prizu už aktorių komandos darbą buvo apdovanotas Slovakijos ir Čekijos filmas “Namas”, o už geriausią vaidmenį – aktorius Bartu Kucukcaglayanas (Bartu Kučukčaglajanas), vaidinęs Turkijos filme “Dauguma”.

Tarptautinės ART kino teatrų ir festivalių konfederacijos (CICAE) apdovanojimas buvo įteiktas Bosnijos ir Hercegovinos, Austrijos, Vokietijos ir Kroatijos bendros gamybos filmui “Pakeliui”.

“Aš žinau kad Jasmila (režisierė Jasmila Zbanič – BNS) bus itin laiminga, nes dažnai filmas būdavo visai nesuprastas”, – sakė filme suvaidinusi aktorė Zrinka Cvitesic (Zrinka Cvitesič).

Lietuvos kritikai geriausiu Lietuvos debiutuojančiu kino kūrėjo darbu pripažino Manto Kvedaravičiaus “Barzakh”.

“Šiame filme dalyvavo daug jaunų žmonių, kurie man padėjo kurti filmą. Bendras jų amžius 50-60 metų, bet jie savaip irgi debiutavo. Linkiu jums kiekvienos dienos debiuto”, – dėkojo M.Kvedaravičius.

“Kino pavasario” žiūrovai geriausiu lietuvišku filmu išrinko “Knygnešį”, o žiūrovų simpatijų prizas teko Kanados ir Prancūzijos bendros gamybos filmui “Moteris, kuri dainuoja”.

Festivalis Vilniuje vyko kovo 17-31 dienomis, žiūrovai turėjo galimybę pažiūrėti beveik 130 filmų. Populiariausi filmai dar savaitę bus rodomi sostinėje. Keletas populiarių juostų taip pat bus demonstruojamos Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Šiemetinį festivalį aplankė daugiau nei 60 tūkst. žiūrovų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausiu-tapo-rumunu-filmas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.