- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Esame emigrantų tauta, bet vis tiek laikome save patriotais

Autorius: veidas.lt | 2014 03 10 @ 08:44 | Politika | No Comments


Milžiniškais emigracijos mastais pasaulyje išsiskiriantys lietuviai vis tiek save laiko Lietuvos valstybės patriotais – tokias tendencijas atskleidė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse „Veido“ užsakymu atlikta šalies didžiųjų miestų gyventojų apklausa.
Artėjant Kovo 11-ajai miestų gyventojų klausėme, ar jie šiandien laiko save Lietuvos patriotais. Įdomu, kad prie patriotų save priskyrė net 83,4 proc. respondentų, o patriotais „iš dalies“ save vadino dar kiek daugiau nei penktadalis. Kaip paaiškėjo po apklausos, kurią atliko rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime consulting“, patriotu savęs negalėtų pavadinti tik mažiau nei 4 proc. apklaustų didmiesčių gyventojų.
Priminsime, jog kita maždaug prieš mėnesį atlikta miestų gyventojų apklausa parodė, kad daugiau nei 40 proc. miestuose gyvenančių lietuvių galvoja apie emigraciją iš šalies. Nepaisant to, tai netrukdo daugeliui jų save laikyti tikrais Lietuvos valstybės patriotais.
Respondentų taip pat klausėme, kaip jie vertina Lietuvos valstybės raidą per pastaruosius 24 metus. Šiuo klausimu gyventojai irgi buvo gana pozityvūs: valstybės raida patenkinti 61,6 proc., o patenkinti iš dalies – 28,8 proc. Kad valstybės raida jų netenkina, nurodė tik kiek mažiau nei kas dešimtas respondentas.

Ar esate patenkinta (-as) savo valstybe ir Lietuvos raida per pastaruosius 24 metus? (proc.)
Taip     61,6
Iš dalies     28,8
Ne     9
Nežinau     0,6

Ar laikote save Lietuvos patriotu? (proc.)
Taip     83,4
Iš dalies     11,8
Ne     3,8
Neturiu nuomonės / nesakysiu     1

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. vasario 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/esame-emigrantu-tauta-bet-vis-tiek-laikome-save-patriotais

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.