- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Baltarusijos omonininkai sulaikė protesto akcijos dalyvius

Autorius: veidas.lt | 2011 06 23 @ 15:01 | Užsienis | No Comments

Scanpix

Minske trečiadienį milicija sulaikė kelias dešimtis nesankcionuotos tylios protesto akcijos dalyvių.

Į judėjimo “Revoliucija per socialinius tinklus” kvietimą susirinkti Baltarusijos sostinės centre esančioje Spalio aikštėje iš viso atsiliepė iki tūkstančio žmonių.

Mitingo dalyviai nelaikė rankose nei plakatų, nei vėliavų ir neskandavo jokių šūkių, tačiau Ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) kariai vis vien pradėjo juos stumti iš aikštės, o kelias dešimtis žmonių sugrūdo į autobusus.

“Mes nieko nedarėme. Mes tiesiog vaikščiojome. Pasirodo, kad baltarusiai jau nebegali net vaikščioti savo miesto gatvėmis”, – agentūros “Reuters” korespondentui sakė mitinge dalyvavęs 23 metų Sergejus.

Pasak liudininkų, pro aikštę pravažiuojantys automobiliai sumažindavo greitį ir pasignalizuodavo protestuotojams, o tie atsakydavo plojimais.

Judėjimo “Revoliucija per socialinius tinklus” organizatoriai kviečia autoritariškos Baltarusijos valdžios priešininkus kiekvieną trečiadienį rinktis be transparantų ir šūkių pagrindinėse miestų aikštėse ir tyliai išreikšti savo protestą.

Praėjusį trečiadienį panašioje akcijoje Minske dalyvavo irgi nemažiau kaip tūkstantis žmonių, atsiliepę į kvietimą, platinamą per socialinius tinklus “VKontakte” ir “Facebook”.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka perspėjo, kad bet kokie nauji protestai bus negailestingai užgniaužti, o šalies VRM nurodė, kad teisėsaugos institucijos ketina išaiškinti piliečius, raginančius per internetą rinktis į nesankcionuotas akcijas, taip pat tuos, pagal kurių užduotį jie veikia.

Finansų krizė, dėl kurios 36 proc. smuko Baltarusijos rublio vertė ir 25 proc. išaugo infliacija, labai paaštrino socialinę padėtį tradiciškai palyginti ramioje šalyje.

Birželio pradžioje šimtai automobilių blokavo centrinį Minsko prospektą protestuodami prieš benzino kainos padidėjimą. Po šios akcijos A. Lukašenka nurodė sumažinti kainą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/baltarusijos-omonininkai-sulaike-protesto-akcijos-dalyvius

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.