- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Amazon” dėl politinio spaudimo nutraukė interneto paslaugų tiekimo sutartį su “WikiLeaks”

Autorius: veidas.lt | 2010 12 02 @ 13:13 | IT naujienos,Užsienis | No Comments

Interneto milžinė “Amazon” trečiadienį pasidavė JAV politiniam spaudimui ir pašalino konfidencialią diplomatinę medžiagą paviešinusį tinklalapį “WikiLeaks” iš savo serverių, jo vadovai buvo priversti perkelti portalą į Europą.

“Apmaudu, kad “Amazon” užtruko penkis mėnesius, kol nutraukė ryšius su “WikiLeaks” – ir tik panaudojus politinį spaudimą”, – sakė Niujorko valstijai JAV Kongrese atstovaujantis respublikonas Peteris Kingas (Piteris Kingas).

“Pageidavau, kad “Amazon” žengtų šį žingsnį, kai “WikiLeaks” dar liepą sukėlė pavojų JAV karių gyvybėms, tačiau man malonu, kad kompanija pagaliau ištaisė savo veiksmus, – sakoma P.Kingo pranešime. – Ši padėtis turėtų tapti pavyzdžiu visiems privačioms JAV ir tarptautinėms bendrovėms – verslo vykdymas su “WikiLeaks” netoleruotinas ir prieštarauja Amerikos interesams.”

Tuo tarpu “WikiLeaks” savo svetainėje (socialiniame tinkle) “Twitter” paskelbtuose pranešimuose patvirtino buvusi “išmesta” iš “Amazon” serverių ir peikė interneto paslaugų milžinę, jog ši nesilaiko JAV konstitucijos Pirmosios pataisos, garantuojančios žodžio laisvę.

“Laisvas žodis laisvės šalyje: puiku, dabar mūsų doleriai išleidžiami žmonėms įdarbinti Europoje, – sakoma “WikiLeaks” žinutėje. – Jeigu “Amazon” taip neparanki Pirmoji pataisa, jai vertėtų trauktis iš knygų prekybos verslo.”

Trečiadienį “WikiLeaks” tinklalapis veikė lėtai arba būdavo neprieinamas, tačiau kol kas neaišku, ar šiuos sutrikimus lėmė serverių keitimo procedūra, ar portalas vėl tapo kibernetinių atakų, kurių buvo užfiksuota anksčiau, taikiniu.

JAV senatorius Joe Liebermanas (Džo Libermanas), pirmininkaujantis Nacionalinio saugumo ir vyriausybės reikalų komitetui, sakė planuojantis aptarti su “Amazon”, kurios būstinė yra Siatle, “WikiLeaks” tinklalapio talpinimo paslaugos teikimo klausimą.

“Užklausiu “Amazon” apie jų ryšių su “WikiLeaks” pobūdį, taip pat ką šis ir kiti interneto paslaugų tiekėjai darys ateityje, siekiant užtikrinti, kad jų paslaugos nebus naudojamos platinti pavogtai įslaptintai informacijai”, – sakė Konektikutui atstovaujantis nepriklausomas senatorius.

“Amazon” yra vienas iš didžiųjų tarptautinių interneto tiekėjų, nuomojantis savo serverius visame pasaulyje. Ši bendrovė neatsakė į keliskart naujienų agentūros AFP pateiktus pasiteiravimus, ar “WikiLeaks” naudojasi jos serveriais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/amazon-del-politinio-spaudimo-nutrauke-interneto-paslaugu-tiekimo-sutarti-su-wikileaks

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.