- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Valinskas teigia sulaukęs premjero atsiprašymo dėl D.Kreivio rašto

Autorius: veidas.lt | 2011 03 04 @ 22:50 | Aktualijos | No Comments

Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas teigia penktadienio rytą susitikęs su premjeru Andriumi Kubiliumi ir sulaukęs jo žodinio atsiprašymo dėl ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašto.

“Išgirdome žodinį premjero paaiškinimą ir tas interpretacijas, išgirdome žodinį premjero atsiprašymą už faktus, kurie buvo labiau interpretacijos. Apsvarstėme frakcijoje išplatintą Vyriausybės paaiškinimą, kas ir kaip buvo daroma, ir mus tai tenkina”, – penktadienį po Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos posėdžio žurnalistams sakė A.Valinskas.

Ketvirtadienį TPP lyderis žiniasklaidai buvo užsiminęs apie galimybę partijai trauktis iš valdančiosios koalicijos, tačiau penktadienį šia tema nebekalbėjo.

“Mes tikrai laikysimės, kad Vyriausybė dirbtų stabiliai. Bet situacija Vyriausybėje, kai vieni ministrai šmeižia kitus rodo, kad pono Kreivio problema egzistuoja, ir mes laikomės nuomonės, kad ją turi išspręsti jį delegavusi partija”, – sakė A.Valinskas.

PenktadienįJungtinė frakcija surengė neplanuotą posėdį, kad aptartų savo veiksmus dėl ūkio ministro D.Kreivio rašte išdėstytų teiginių.

Ketvirtadienį viešai paskelbtas pažyma pavadintas D.Kreivio raštas, kuriame nurodoma kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą dėl bendrovių “Vilniaus vandenys”, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų viešųjų pirkimų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos finansavimo, lėšų skyrimo “FL Technics”, Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimo.

Tarp projektų, dėl kurių ūkio ministras esą patyrė spaudimą, paminėtas ir daugiabučių namų renovavimo programos viešinimas. Konkursą dėl viešinimo paslaugų buvo paskelbusi Aplinkos ministerijai pavaldi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA).

Anot rašto, Viešųjų pirkimų tarnyba konkurso sąlygose įžvelgė daug pažeidimų. Iškart po to Ž.Plytnikas buvo iškviestas į Aplinkos ministeriją, kuriai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas.

D.Kreivio teigimu, praėjusių metų lapkritį Aplinkos ministerija inicijavo dar vieną susitikimą, kuris įvyko Vyriausybės rūmuose. “Susitikime VPT pasiūlyta ieškoti sprendimų, kad nebūtų stabdomas viešojo pirkimo konkursas”, – teigiama rašte.

Vėliau dėl šio konkurso Ž.Plytnikui kelis kartus skambino aplinkos ministro patarėjas.

Šią vadinamąją pažymą ūkio ministras yra įteikęs prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Andriui Kubiliui ir Specialiųjų tyrimui tarnybai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-valinskas-teigia-sulaukes-premjero-atsiprasymo-del-d-kreivio-rasto

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.