- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Kubilius: iš energetikos ir susisiekimo įmonių kitąmet valdžia tikisi apie 300 mln. litų pajamų

Autorius: veidas.lt | 2010 11 29 @ 17:51 | Aktualijos | No Comments

Vyriausybė nurodė Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms iš jų valdomų įmonių į valstybės biudžetą 2011-aisiais pervesti apie 300 mln. litų papildomų pajamų, pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

“Šiandien iš esmės aptarėme ir protokolinį sprendimą, kurį galutinai patvirtinsime trečiadienį. Juo, atsižvelgiant ir į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pasiūlymą Vyriausybei, pavedama Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms pateikti artimiausiu metu tokius sprendimus, kurie įgalintų kitais metais iš šių ministerijų valdomų įmonių papildomai gauti 300 mln. litų pajamų į valstybės biudžetą, išnaudojant visus galimus tokių pajamų šaltinius – papildomus dividendus, istorinį nepaskirstytą pelną, įmonės kapitalo struktūros peržiūrą ir nepagrindinėms funkcijoms naudojamo turto privatizavimą”, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigė, kad dėl tokio Vyriausybės siekio papildoma finansinė našta gali gulti ant vartotojų pečių.

“Energetikos įmonės yra reguliuojama sritis. Galimi įvairūs keliai, bet viena iš grėsmių – tai, kad papildoma našta gali gulti ant vartotojų”, – kalbėjo ministras.

Jis nesiryžo prognozuoti, kiek Energetikos ministerijos valdomos įmonės galėtų papildyti valstybės biudžetą: “Aš tikrai prašysiu ministerijos atstovų įmonių valdybose, kad būtų artimiausiu metu atlikti šie skaičiavimai ir kad įmonės kiek įmanoma prisidėtų prie biudžeto pajamų”.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime buvo pristatyta nauja valstybės valdomų įmonių koncepcija. Joje siūloma, kad Finansų ministerija valstybės valdomoms įmonėms kasmet nustatys siektinus finansinius rodiklius, įskaitant ir kiek jos turės sumokėti dividendų į valstybės biudžetą

Joje numatyta, kad valstybės įmonės ir toliau išliks pavaldžios ministerijoms, tačiau Finansų ministerija kasmet joms nustatys pagrįstus finansinius rodiklius, kuriuos 2011 metams ministerija turi nustatyti dar iki šių metų pabaigos, pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

“Buvo svarstomi įvairūs tokios pertvarkos projektai. Šiandien yra patvirtintos tokios nuostatos, kurios leis mums pasiekti pirmo tikslo: pradėti tiksliai ir aiškiai skaičiuoti valstybės įmonių finansus. Už finansinius rodiklius bus atsakinga ne tik pati įmonė ir šakinė ministerija, bet ir Finansų ministerija. Šios strategijos įgyvendinimas mums leis pertvarkyti pagal pačius pažangiausius standartus įmonių valdymą, jų valdybų formavimą, tikslų formulavimą, komercinių ir nekomercinių veiklų apskaitą”, – teigė A.Kubilius.

Koncepcijoje numatoma, kad valstybės valdomos įmonės bus peržiūrėtos, siekiant atskirti komercines ir nekomercines funkcijas – komercinės įmonės bus pertvarkytos į akcines ar uždarąsias akcines bendroves.

Planuojama, kad valstybės įmonių vadovų atlyginimai bus susieti su veiklos rezultatais, atlygio nustatymo principai bus vieši.

Lietuvos valstybės valdomo komercinio naudojimo turto 2009 metų metinės apžvalgos duomenimis, apie 300 valstybės įmonių turi maždaug 18 mlrd. litų vertės komercinio turto, tačiau už 2009 metų į valstybės biudžetą gauta tik apie 44,8 mln. litų dividendų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-kubilius-is-energetikos-ir-susisiekimo-imoniu-kitamet-valdzia-tikisi-apie-300-mln-litu-pajamu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.