- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

9 įpročiai, kuriuos reikėtų išsiugdyti 2016-aisiais

Autorius: veidas.lt | 2015 12 31 @ 17:00 | Psichologija | No Comments

"Shutterstock" nuotr.

Naujuosius metus pasitinkant, senuosius palydint, “Businessinsider” siūlo išsiugdyti 9 įpročius, kurie tikrai palengvins gyvenimą ir 2016-uosius padarys sėkmingesniais:

1. Išmokite pasakyti “Ne”

Kiekvienas turi savo ribas ir gebėjimas pasakyti “ne” tėra šių ribų nubrėžimas. Vidinis “ne” mus sustabdo nuo pirkinio, kuris mums nėra būtinas. Išorinis “ne” mums suteikia galimybę išvengti viršvalandžių prie darbo ir palinkėti savo vaikams “saldžių sapnų”.

Abi “ne” rūšys yra labai svarbios mūsų sveiko ir produktyvaus gyvenimo palaikymui. “Ne” yra naudingas, kai mes vadovaujamės savo principais; kai išliekame susikaupę ties savo tikslais arba bandome pakeisti savo gyvenimą. Tai kartu mus apsaugo nuo to, kad mus išnaudotų kiti.

2. Daugiau miegokite

“Ne” yra naudingas, kai mes vadovaujamės savo principais; kai išliekame susikaupę ties savo tikslais arba bandome pakeisti savo gyvenimą.

“The Hufftington Post” įkūrėja Arianna Huffington ragina įvertinti gero miego galią. Miego aukojimas – nieko heroiško. Nuovargis neišsimiegojus mažina mūsų gebėjimą priimti teisingus sprendimus. Kitaip tariant, jei ilgiau sėdime prie darbo stalo, tai visai nereiškia, kad esame produktyvesni.

Mes praleidžiame dienas žvelgdami į kompiuterių ekranus, kurie skatina stresinio hormono kortisolio padidėjimą mūsų smegenyse ir mūsų biologinio laikrodžio trikdžius. Mūsų kūnai nebesupranta, kada laikas eiti miegoti ir todėl, kad “nesame pavargę”, darome prielaidą, jog dar ne laikas eiti į lovą.

Rytinė kava atlieka tą pačią funkciją mus “pažadindama”. Tokie nenatūralūs stimuliantai neleidžia smegenims atsinaujinti naktį.

3. Tapkite atsparūs

Bebaimiai, pozityviai nusiteikę žmonės išvysto gebėjimą prisitaikyti prie sunkumų. Atsparumas prasideda nuo lankstumo ir gebėjimo prisitaikyti. Sėkmė ir laimė ne visada mus lydi, bet išlaikant tikėjimą, drąsą ir vadovaujantis požiūri “tegu tai nutinka” mes galime susidoroti su mus užklumpančiais iššūkiais.

Atsparūs žmonės nuolat save drąsina. Jie save apsupa pozityviais žmonėmis ir įkvepia kitus, nepaisant asmeninių negandų.

4. Motyvuokite

Kiekvienas, net ir neužimantis vadovaujančių pozicijų,  turi žinoti vieną arba du būdus, kaip įkvėpti ir motyvuoti kitus. Tai labai svarbi savybė, kuri padeda mums ne tik susidoroti su lyderystės iššūkiais, bet ir giliau įsitraukti į naujus santykius, susidraugauti su naujais žmonėmis ir išnaudoti visą savo potencialą.

Motyvuojnatys žmonės bendrauja atvirai ir dažnai. Jie yra pozityvūs ir veda pokalbį.

Pirmas žingsnis motyvuojant žmones – tai nustoti su jais elgtis, kaip tik su pavaldiniais, vadybininkais ar vadovaias. Jie yra daugiau nei jų pareigybės ant vizitinių kortelių. Žiūrėkite į juos ir elkites su jais, kaip su žmonėmis.

Gal ir skamba paprastai, bet tai nėra lengva. Motyvuojnatys žmonės bendrauja atvirai ir dažnai. Jie yra pozityvūs ir veda pokalbį.

5. Išmokite padėkoti

Kai mes esame dėkingi net už mažiausią giedrą akimirką, gyvenimas mums irgi atsidėkoja.

Norint pasiekti daugiau, būti laimingiems ir kažką pakeisti, reikia nuolat nepamiršti dėkoti. Patinka tai mums ar ne, bet mūsų gyvenimai labai priklauso nuo išorinių jėgų. Nesvarbu kiek jūs būsite motyvuotas siekti tikslo, sėkmės – draugų, kolegų, šeimos ir galingesnių jėgų ar net visiškai nepažįstamų žmonių kokteilis nuolat darys įtaką jūsų gyvenimui.

Kai mes esame dėkingi net už mažiausią giedrą akimirką, gyvenimas mums irgi atsidėkoja. Padėka – tai ne vienos krypties žinutė pasauliui. Tai sulauks atoveiksmio ir dažnai atidarys naujas duris.

Paprastesnė priežastis, kodėl turėtume nepamiršti padėkoti ir pasiūlyti savo pagalbą kitiems yra ta, kad mes patys jausimės geriau, žinosime, kad mūsų gyvenimas vertas gyventi.

6. Dažniau gaminkite maistą

Maistas yra vienas pagrindinių mūsų išgyvenimo poreikių ir daug svarbių gyvenimo įvykių susiję su tuo. Maistas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį socialiniame gyvenime ir santykiuose.

Maisto gaminimas moko mus būti atidžiais, kūrybingais ir siekiančiais tobulumo.

7. Dažnai rašykite

Naujoko galvojimas – tai peržiūrėjimas savo patirties neturint jokių išankstinių prielaidų.

Rašymas padeda geriau susisieti su mūsų tikslais, pasauliu ir savimi. Didžiausias pasitenkinimas kyla, kai rašote sau. Rašymas yra būdas surasti įkvėpimą sau ir kitiems. Kaip neprivalote būti puikus virtuvės šefas, kad paigamitumėtė sau maistą, taip ir neturite būti profesionalus rašytojas, kad gautumėte iš rašymo naudos.

8. Skaitykite klasikines knygas

Kūrybingumas, inovacijos, lyderystė ir verslumas – visa tai prasideda nuo mūsų. Kuo dagiau mes sužmoginame savo mąstymo būdą ir darbą, tuo daugiau mes galime pasiekti šiose srityse. Jei suprantame, kas skatina kūrybiškumą ir inovacijas, tada mes galime būti labiau inovatoriški ir labiau kūrybiški.

Šiuolaikiniai rašytojai ir mąstytojai turi privilegiją pasisemti iš praeities minties milžinų įdirbio.

9. Mąstykite, kaip naujokas

“Naujoko galvoje yra daug galimybių, eksperto – tik kelios”, – rašo Shunyru Suzuki.

Naujoko galvojimas – tai peržiūrėjimas savo patirties neturint jokių išankstinių prielaidų. Kuomet mes dar neturime galutinio atsakymo galvoje, mes galime priimti naujas galimybes.

Mąstymas, kaip naujoko, leidžia pasinaudoti geriausiomis emocinėmis savybėmis – tokiomis, kaip entuziazmas, uolumas ir optimizmas. Tai skatina kūrybingai judėti į priekį.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/9-iprociai-kuriuos-reiketu-issiugdyti-2016-aisiais

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.