- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

10-tukas Kremliaus melų

Autorius: veidas.lt | 2015 12 16 @ 12:50 | Užsienis | No Comments

“East StratCom Task Force” iliustracija

Kartojam, kartojam ir patikės. Praėjusią savaitę Kremliaus propagandos taikiklyje – tie patys taikiniai, tokie patys teiginiai. Tiesa, Ukraina, regis, nustumia Turkiją ir sugrįžta į lyderius, o visas pasaulis toliau tėra JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV), Vašingtono ir Vakarų Europos sąmokslų arena.

Pateikiama įdomiausių Kremliaus propagandos išsigalvojimų 10-tuką, pagal  ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” ir veidas.lt duomenis:

1. JAV atakavo Sirijos režimo karius ir taip norėjo įtraukti Rusiją į karą su NATO. Nei atakavo JAV, nei nori įtraukti Rusiją į karą.

2. Turkija, ir būtent jos prezidento šeima, ir Ukraina pelnosi iš naftos prekybos su  Islamo valstybe (ISIS arba “Daesh”). Taip pat Turkijos prezidentas yra artimas islamistams ir nupirko pergalę rinkimuose už vahabitų režimo Saudo Arabijoje pinigus. Jau atsibodo, bet pakartosim: nėrą jokių įrodymų.

3. Kaip ir minėjome, dėmesys Ukrainai sugrįžta. Štai, garsusis “Vesti nedeli” vedėjas Dmitrijus Kiseliovas savo sekmadieninę laidą anonsavo ne kuo kitu, o muštynėmis Ukrainos Radoje ir neslėpdamas pagiežos rėžė: “Aukšiausioje Radoje vienas kitą nusprendė apkabinti, vienas nesipriešino, bet supyko.”

4. Kitos Rusijos žiniasklaidos priemonės pranešė apie tariamai Ukrainos specialiųjų tarnybų vykdomus “etninius valymus” ir kad Kijevas užėmė kelis naujus kaimus Rytų Ukrainoje.

5. “Zvezda TV” nepraleido pro akis JAV viceprezidneto Joe Bideno vizito Kijeve ir pranešė, kad jis pasiūlė padalinti Ukrainą į keletą mažų valstybių.

6. Beje, šiame kontekste paminėta ir mūsų kaimynė Lenkija – esą per ją Ukraina parduoda ginklus ISIS. Greitai gal ir Lietuvoje Kremliaus propagandistai atras “ISIS teroristų bazes”?

7. Ne ES sprendžia, ar pratęsti sankcijas Rusijai, o Vašingtonas. Kaip gi ne taip, juk Vašingtonas yra “didysis pasaulio blogis”.

8. Kita vertus, tokios kaip ES net nėra, nes tai tėra iliuzija, kurią sukūrė slaptas pasaulio elitas su tikslu valdyti pasaulį.

9. Tęsiant Vašingtono, kaip blogio įsikūnijimo temą, – ne kas kitas, o CŽV remia ISIS ir net perveža teroristus į JAV, iš JAV į Turkiją ir į Libiją.  Mat “tikrasis” Amerikos tikslas – sunaikinti Sirijos režimą, kad perimtų visų Artimųjų Rytų gamtos išteklius ir apsuptų Rusiją.

“Net nenoriu užteršti jūsų smegenų eilinėmis banalybėmis iš Ovalaus kabineto,” – vėl cituojame D.Kiseliovą:  “JAV veikia neatsakingai, sužlugdydama valstybes ir net regionus, kas sąlygoja tūkstančius mirčių ir milijonus pabėgėlių.”

10.  Pikti turkai bandė taranuoti rusų karinį laivą, kuris net buvo priverstas iššauti įspėjamąjį šūvį. Tiesa, ta, kad turkų laivo kapitonas nepastebėjo nei kad laivas yra rusų, nei šūvio.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/10-tukas-kremliaus-melu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.