- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žmonės dar tik atranda išmaniųjų įrenginių galimybes

Autorius: veidas.lt | 2014 03 07 @ 16:00 | IT naujienos | No Comments


Telefonas pretenduoja tapti ne tik nepamainomu pagalbininku komunikuojant su aplinkiniais, bet ir asmeniniu sveikatos vadovu. Naujas tendencijas technologijų pasaulyje „Veidas“ stebėjo vienoje didžiausių mobiliųjų technologijų parodų „Mobile World Congress“, kuri praėjusią savaitę vyko Barselonoje.

Į Barseloną, vadinamą Europos mobiliųjų technologijų lopšiu, sužinoti karščiausių technologijų naujienų suvažiavo per 70 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio. Jei reikėtų apibūdinti tipišką mobiliųjų technologijų parodos Barselonoje lankytoją, tai būtų maždaug 35–45 metų vyras, dėvintis juodą kostiumą ir nepaleidžiantis iš rankų išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, kuriame žymisi įvairias pastabas.
Paroda pritraukė ne tik daugybę technologijų srityje dirbančių įvairių lygių vadovų, kuriems tiesiog privalu žinoti visas naujienas, bet ir įvairiausių smalsuolių – tų technologijų vartotojų. Tačiau visi jie atvykdami į parodą tikėjosi to paties: išvysti Barselonoje ką nors tokio, kas juos jei ne priblokš, tai bent jau labai nustebins.
Šių dienų technologijų vartotojas yra labai reiklus – išmaniųjų įrenginių madas pasaulyje diktuojančios technologijų bendrovės jaučia nuolatinį vartotojų spaudimą juos nustebinti. Kasmet pristatyti po naują patobulintą išmanųjį telefoną nebeužtenka, reikia padaryti dar ir taip, kad tas telefonas visus priverstų iš nustebimo aiktelėti. Šiam reikalui vien Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung Electronics“ turi apie 65 tūkst. inžinierių visame pasaulyje, o bendrovės investicijos į naujų technologijų paieškas ir plėtrą siekia apie 14 mlrd. JAV dolerių.
Tad ar pavyko nustebinti reiklųjį technologijų vartotoją šiųmetei mobiliųjų technologijų parodai Barselonoje?

Telefonas nuskaito pirštų atspaudus ir matuoja pulsą

Pažiūrėti parodoje tikrai buvo į ką: gamintojai pasistengė, kad jų stendai būtų įspūdingi ir nepaliekantys abejingų. Eksponuojamų įrenginių ir mobiliųjų paslaugų gausa taip pat buvo pritrenkianti. Tuo labiau kad kiekvieną įrenginį buvo galima ir pačiupinėti, ir išbandyti – taip pat ir parodoje pristatytą naująjį „Samsung“ išmanųjį telefoną „Galaxy S5“ (visame pasaulyje jis bus pradėtas pardavinėti tik balandžio viduryje), tapusį didžiausia šių metų Barselonos mobiliųjų technologijų kongreso intriga.
Grįžtant prie klausimo, kas galėjo nustebinti technologijų mėgėją Barselonoje, trumpai atsakyti galima būtų taip: revoliucinių naujovių nebuvo, bet įdomybių tikrai netrūko.
Štai kad ir „Galaxy S5“: iš pirmo žvilgsnio – lyg ir nieko ypatingo, tiesiog dar vienas patobulintas brangus žaisliukas (jo kaina sieks 699 eurus – apie 2410 Lt), ir tiek. Kita vertus, šis modelis tikrai turi kai ką tokio, dėl ko milijonai žmonių visame pasaulyje mielai iškeis į jį savo senesnį telefoną.
Pavyzdžiui, į išmaniųjų įrenginių pritaikymą sveikatos reikmėms vis daugiau investuojanti „Samsung“ penktos kartos „Galaxy S“ telefone įdiegė pulso matuoklį bei kitas funkcijas, kurios bus naudingos sveika gyvensena besirūpinantiems žmonėms. Telefonas turi ir ilgiau neišsikraunantį akumuliatorių (o tai vienas aktualiausių klausimų išmaniųjų telefonų savininkams) bei įdomią specialią funkciją, leidžiančią perjungti telefoną į itin taupų režimą, išjungiant visas nebūtinas programas ir ekrano spalvas – net likus 10 proc. akumuliatoriaus įkrovos tokiu režimu telefonu bus galima naudotis kone visą parą.
Kiti įdomesni dalykai: naujasis „Galaxy S5“, kaip ir jo didžiausias konkurentas „iPhone“, taip pat nuskaito pirštų atspaudus, taigi telefono turėtojams slaptažodžių suvedinėti nebereiks – pakaks perbraukti per ekraną pirštu. Telefonas bus atsparus dulkėms ir vandeniui, tad juo bus galima naudotis net ir prausiantis po dušu (vartotojų apklausos rodo, kad dalis žmonių pageidauja telefonu naudotis net ir vonios kambaryje), tiesa, ilgesnį laiką telefono laikyti po vandeniu nerekomenduojama. Taip pat naujajame „Galaxy“ įdiegta patobulinta greit fokusuojanti kamera, yra įdomus „Kids mode“ režimas, leidžiantis lengvai perjungti telefoną į vaikams skirtą aplinką, o filmą naujuoju telefonu esą bus galima parsisiųsti taip greitai, kad net kukurūzų spragėsiai mikrobangų krosnelėje nespės „išsproginėti“.
Pasaulyje nuo 2010 m. jau parduota apie 200 mln. „Galaxy S“ telefonų, o štai „Apple“ kompanijos pasididžiavimo „iPhone“ per šį laikotarpį parduota apie 410 mln. vienetų. Įdomu, kad JAV analitiniame žurnale „Time“ netrukus po „Galaxy S5“ pristatymo pasirodė straipsnis, kuriame įvardytos penkios priežastys, kodėl naujasis „Samsung“ modelis šįkart turėtų sutriuškinti savo didžiausią konkurentą iš „Apple“. Ar taip ir įvyks, paaiškės pavasarį, kai naujasis „Galaxy“ pasirodys prekybos vietose, tačiau viena aišku, kad šis telefonas bus prieinamas ne visiems, nes bent jau vidutiniam lietuviui už jį tektų pakloti sumą, viršijančią viso mėnesio atlyginimą.
Nenorintiems taip išlaidauti tiek „Samsung“, tiek kiti gamintojai Barselonoje pristatė gausybę pigesnių telefono modelių. Pvz., „Nokia“ išleido visą seriją „Android“ išmaniųjų telefonų už mažiau nei 100 eurų, o „Mozilla“ pademonstravo besivystančioms rinkoms skirtą išmaniojo telefono prototipą vos už 25 dolerius. Visa tai leidžia prognozuoti, kad po kelerių metų išmanieji telefonai pigs.
Apibendrinant galima pasakyti, kad parodoje buvo pristatyta nemažai naujų telefono modelių, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo taip pat, kaip ir jų pirmtakai, tačiau yra dar patogesni naudoti ir papildyti naujomis išmanesnėmis funkcijomis. Akivaizdu ir tai, kad gamintojai toliau plėtoja vadinamuosius išmaniųjų telefonų „kompanionus“ – išmaniuosius laikrodžius, kurie ypač naudingi turėtų būti sportuojantiems žmonėms.
Vis dėlto parodoje dominavo ne telefonai, o įvairiausių patobulintų modelių planšetiniai kompiuteriai, kurie vis labiau išstumia iš rinkos personalinius kompiuterius.

Vartotojų laukia dar daug atradimų

Iš JAV atvykęs vienas „Microsoft“ valdomos pokalbių programos „Skype“ vadovų Ameras Hassanas pripažino, kad išmanieji įrenginiai gyvenimą ne tik daro įdomesnį ir patogesnį, bet ir jį savotiškai komplikuoja. „Į kiekvieną susitikimą verslininkai dabar turi neštis tris įrenginius: personalinį kompiuterį, planšetę ir telefoną. Ir dabar matau, kaip pastabas žmonės žymisi ar nuotraukas daro planšete, o su dokumentais dirba per nešiojamąjį kompiuterį, na, ir telefonas, žinoma, visada šalia. Taigi turi visą laiką nešiotis tuos tris įrenginius“, – pastebėjimais dalijosi A.Hassanas.
O jo kolega Andrew Stirlingas, „Larkhill“ vadovas iš Jungtinės Karalystės, pridūrė: „Dabar atsiranda ir ketvirtas įrenginys – nešiojamieji laikrodžiai. Ir dar turi juos nuolat įkrauti, nes visi išmanieji įrenginiai labai greitai išsikrauna.“
„Skype“ atstovas A.Hassanas prisipažino turintis net tris išmaniuosius telefonus, nes to reikalauja jo darbo pobūdis. Pasak pašnekovo, naudodamasis visais šiais išmaniaisiais įrenginiais jis praleidžia pernelyg daug laiko ir dėl to dažnai pykstasi su žmona. „Tai priklausomybė, todėl aš darau taip: veždamasis žmoną romantiškos vakarienės restorane niekada neimu su savimi jokio išmaniojo įrenginio“, – „Veidui“ prisipažino vienas „Skype“ vadovų iš Jungtinių Valstijų.
Parodoje taip pat sutiktas JAV kompanijos „IT Net Data“ vienas vadovų Cliffas Littlejohnas pripažino: yra didelė tikimybė, kad dar po dešimtmečio pasaulis taps labai nuobodus, nes žmonės bendraus per įvairius išmaniuosius įrenginius ir vis rečiau žiūrės vieni kitiems į akis. „Aš taip pat pastebiu, kad mano laiko be jokių išmaniųjų įrenginių, kurį skiriu savo artimiesiems ir draugams, vis mažėja“, – teigė parodos dalyvis iš Niujorko.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zmones-dar-tik-atranda-ismaniuju-irenginiu-galimybes

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.