- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žemaitiškoje “Vikipedijoje” – 15 tūkst. straipsnių

Autorius: veidas.lt | 2016 02 24 @ 05:01 | IT naujienos | 1 Comment

Nemokamos internetinės enciklopedijos “Vikipedija” žemaitiškoji versija antradienį peržengė 15 tūkst. straipsnių ribą. 15 000-uoju straipniu tapo straipsnis apie medicininius robotus.

Žemaitiškoji versija tapo 113 – ąja, peržengusia 15 tūkst. straipsnių ribą šiame projekte, kurio versijos dabar kuriamos 290 kalbų, įskaitant ir lietuvių, latvių bei latgalių.

“Vikipedijos” projektas žemaičių tarme pradėtas kurti 2006 metų kovą, šiuo metu žemaitiškosios enciklopedijos versijos internetinę svetainę kasdien aplanko keli tūkstančiai skaitytojų.

Kuriant, redaguojant ir tikslinant straipsnius jau yra prisidėję 14 807 autoriai, atlikta per 349 tūkst. redagavimų. Kas mėnesį žemaitiškoji “Vikipedija” pasipildo apie 100-200 straipsnių, yra įkelta daugiau kaip 600 nuotraukų.

Iki šiol daugiausia dėmesio straipsnių kūrėjai skyrė geografijai, energetikai, Lietuvos istorijai, technologijoms, politikai, žinomiems žmonėms, medicinai, kalboms ir sportui, yra padėti pagrindai beveik visų Lietuvos miestų, miestelių bei kaimų aprašymams. Pasak aktyviai prie projekto prisideančios Aurelijos Palubinskienės, labai laukiami visi, kurie galėtų prisidėti prie šio projekto, ypač pedagogai, galintys ir norintys sudominti vaikus domėtis įvairiausiomis mokslo temomis, savo krašto istorija ir kultūriniu palikimu. Tai galėtų prisidėti prie mokslo žinių gerinimo, žemaičių tarmės saugojimo, leistų žmonėms geriau pažinti savo kraštą ir Pasaulį.

“Vikipedija” yra vienintelė enciklopedija, kurioje straipsnių nuorodos duodamos ir kitomis kalbomis, todėl galima palyginti straipsnių kokybę. Angliškoji versija jau peržengė 5 mln. straipsnių, nes į šią kalbą savo straipsnius stengiasi išversti autoriai, rašantys visomis kitomis kalbomis. Lietuviškoje “Vikipedija” versijoje šiuo metu yra beveik 176 tūkst. straipsnių, latviškoje – beveik 66 tūkst., latgališkoje beveik 800 straipsnių,

Iš visų pasaulio kalbų šeimų “Vikipedijos” baltų kalbomis ir tarmėmis pasaulyje užima 17 vietą. Tarp pasaulyje esančių 290 “Vikipedijų” įvairiomis kalbomis ir tarmėmis baltų kalbų ir tarmių “Vikipedijos” užima:

• lietuvių kalba: 40 vietą,
• latvių kalba: 67 vietą,
• žemaičių tarme: 113 vietą.
• laygalių tarme: 245 vietą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zemaitiskoje-vikipedijoje-15-tukst-straipsniu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.