- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vokietijoje bus pristatyta lietuvių muzika

Autorius: veidas.lt | 2011 05 16 @ 20:00 | Muzika | 1 Comment

BFL

Rudenį Vokietijoje vyksiančio 18-ojo Uzedomo muzikos festivalio metu bus pristatyta lietuvių muzikos kultūra.

“Jau dvejus metus mes rengėmės, kad Uzedomo festivalyje būtų pristatyta Lietuva ir jos kultūrinis lobynas (…) Kiekvienais metais pasirenkama viena iš prie Baltijos jūros esančių valstybių, akcentuojama ir visas dėmesys sutelkiamas būtent į šią šalį. Šiais metais mes ypač džiaugiamės galėdami pristatyti, ta proga, kad minimos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osios mirties metinės, M. K. Čiurlionio kūrinius, bus surengta jo piešinių, kūrinių paroda”, – pirmadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė festivalio direktorius Thomas Hummelis (Tomas Humelis).

Uzedomo muzikos festivalis vyks rugsėjo 24-spalio 15 dienomis.

Šį festivalį turėtų pradėti žinomas violončelininkas ir dirigentas Davidas Geringas, atliksiantis M. K. Čiurliono variacijas lietuvių liaudies dainomis, taip pat bus pristatyti Vytauto Laurušo ir Anatolijaus Šenderovo, Piotro Čaikovskio kūriniai.

Festivalyje dalyvaus sopranas Violeta Urmanavičiūtė-Urmana, pianistas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, pianistas Petras Geniušas, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, violončelininkas Vytautas Sondeckis ir kiti.

“Aš esu išrinktas (…) “artiste in residence” – artistu, kuris dažniau muzikuoja festivalyje ir kuris atlieka daugiau muzikos”, – apie savo vaidmenį pasakojo D. Geringas.

Anot muzikanto, jis festivaliu metu konsultuos mokinius, rengs koncertus mokiniams, jam pavesta parinkti pagrindines festivalio temas. Festivalio metu dirigentas pristatys Cesario Cui (Cezario Kiujy) Valdo Jokubėno ir kitų su Lietuva susijusių kompozitorių kūrinius.

“Iš viso man pasiseks, tikiuosi, įtraukti ne mažiau kaip dešimt lietuvių kompozitorių į savo programas, tuo aš labai didžiuojuosi”, – kalbėjo D. Geringas.

Jis pasakojo, kad nors festivalyje daug dėmesio skiriama Lietuvos muzikai, jame bus pristatyta ir kita klasikinė muzika.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vokietijoje-bus-pristatyta-lietuviu-muzika

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.