- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vasarą – demokratijos plėtrai skirti renginiai

Autorius: veidas.lt | 2011 05 16 @ 21:00 | Lietuva | No Comments

BFL

Pirmininkavimą Demokratijų bendrijai baigianti Lietuva vasarą organizuoja daug įvairių tarptautinių renginių, skirtų demokratijos plėtrai: užsienio reikalų ministrų konferenciją, moterų pasaulio lyderių susitikimą, parlamentinį forumą, tarptautinius jaunimo, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimus.
Prezidentūroje birželio 30 dieną vyks aukšto lygio pasaulio moterų lyderių konferencija „Moterys – demokratijos stiprintojos. Geriausioji praktika“ (Women Enhancing Democracy: Best Practices). Planuojama, kad ją atidarys Lietuvos ir Suomijos prezidentės Dalia Grybauskaitė ir Tarja Halonen bei JAV Valstybės Sekretorė Hillary Clinton.

Renginį organizuoja Lietuva, bendradarbiaudama su Moterų pasaulio lyderių taryba, Vilniuje įsikūrusiu Europos lygių galimybių institutu, JAV Valstybės Departamentu, Europos ir JAV nevyriausybinėmis organizacijomis.

Konferencijos dalyviai diskutuos apie priemones ir būdus didinti moterų dalyvavimą viešojoje erdvėje. Tarp renginio temų bus moterų ekonominės nepriklausomybės skatinimas, kova su smurtu prieš moteris ir prekyba žmonėmis.

Liepos 1 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks šeštoji Demokratijų bendrijos ministrų konferencija „Demokratijų bendrija: sustiprėjusi, susitelkusi, su nauja energija“ (Community of Democracies: Empowered, Energized, Engaged), kurioje bus diskutuojama apie Demokratijų bendrijos stiprinimą ir didesnį jos aktyvumą. Ypatingas dėmesys bus teikiamas besikuriančioms demokratijoms ir visuomenės įtraukimui į valstybės valdymą.

Susitikime Vilniuje, kuriame tikimasi iš viso apie 900 dalyvių, Lietuva oficialiai perduos Mongolijai dvejų metų pirmininkavimą Demokratijų bendrijai.

Birželio 29˗liepos 1 d. Vilniuje taip pat vyks jaunimo forumas „Jaunieji lyderiai demokratijos skatinimo procese: iššūkiai ir galimybės“, Demokratijų bendrijos parlamentinis forumas „Kelias į demokratiją: Demokratijų bendrijos parlamentinio forumo vaidmuo“ ir pirmoji Verslo forumo demokratijai sesija.

Demokratijų bendrija yra beveik pusantro šimto šalių vienijantis sambūris, kurio veikloje gali dalyvauti demokratiją sukūrusios ir ją kuriančios valstybės. Demokratijų bendrija remiasi Jungtinių Tautų chartija, Visuotine žmogaus teisių deklaracija ir 2000 m. Varšuvos deklaracija.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vasara-demokratijos-pletrai-skirti-renginiai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.