- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Tvarkiečiai” G. Steponavičiaus prašo pasiaiškinti dėl aukštųjų mokyklų reitingavimo

Autorius: veidas.lt | 2010 06 15 @ 11:37 | Lietuva | 1 Comment

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių ir finansų ministrę Ingridą Šimonytę dėl sprendimo aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos kūrėju pripažinti Seimo nario konservatoriaus Manto Adomėno įsteigtai viešajai įstaigai.

“Tvarkiečių” frakcijos Seime seniūnas prašo paaiškinti kodėl G. Steponavičius savo įsakymu ne tik pripažino minėtą projektą planiniu, bet ir tame pačiame įsakyme iš karto nurodė, kad jo vykdytojas bus “Demokratinės politikos institutas”.

“Visiškai neaišku, dėl kokių motyvu ir kokiais kriterijais remiantis nuspręsta reitingavimo sistemos sukūrimui neskelbti jokio konkurso ir nevykdyti viešo pirkimo. Ministras savo įsakymu paprasčiausiai atiduoda pustrečio milijono litų, iš kurių daugiau kaip 300 tūkstančių litų yra biudžeto lėšos, koalicijos partnerio įsteigtai institucijai. Aš paprašiau išdėstyti motyvus”, – sakė V. Mazuronis.

Politiko teigimu, “tvarkiečių” frakcija Seime taip pat kreipsis į Generalinį prokurorą ir Valstybės kontrolę, prašydama atsakyti, ar tokia tvarka, kai ministras savo įsakymu patvirtina planinius valstybės projektus ir iškart numato subjektus, kurie juos įgyvendins, nesudaro prielaidų politinės korupcijos apraiškoms bei sąlygų neskaidriam valstybės biudžeto ir ES lėšų panaudojimui.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/tvarkieciai-g-steponaviciaus-praso-pasiaiskinti-del-aukstuju-mokyklu-reitingavimo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.