- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Trys klausimai Algimantui Salamakinui

Autorius: veidas.lt | 2010 06 09 @ 09:22 | "Veido" interviu | 1 Comment

– Sakykite, ar gali Seimo nario įsteigta viešoji įstaiga dalyvauti konkurse ministerijoje, jeigu tas Seimo narys yra ministerijos veiklą prižiūrinčio Seimo komiteto narys?

– Tikriausiai neklystu, kad klausiate apie Mantą Adomėną? Jeigu jis Demokratinės politikos institutą (DPI) tikrai kadaise įsteigė, bet dabar neužima jame jokių vadovaujamų pareigų, tai gali. Dar 2004-aisiais šiuo klausimu buvo išsamus Konstitucinio Teismo išaiškinimas. Buvo pasakyta aiškiai – jeigu žmogus dar iki tapdamas Seimo nariu turėjo įkūręs kokią įmonę ar įsigijęs akcijų, tai jų atimti iš jo negalima.

Tačiau jis privalo atsisakyti bet kokių vadovaujamų pareigų toje įmonėje, įstaigoje ar bendrovėje, negali pats nei kontrakto sudaryti, nei pinigų pervesti –  absoliučiai nieko. Tam laikui, kol jis yra Seimo narys, turi būti paskirtas visiškai nepriklausomas valdytojas.

– Tačiau DPI veiklos 2009 metais ataskaitoje M.Adomėnas pristatomas kaip instituto prezidentas, o per šiųmetį Aukštųjų mokyklų reitingų pristatymą spauda jį titulavo DPI valdybos pirmininku.

– Tokiu atveju, jeigu M.Adomėnas ir būdamas Seimo nariu tebevadovauja tam institutui, tai DPI tikrai negalėjo dalyvauti ministerijos skalbtame konkurse. Juo labiau kad jis dar ir profilinio Seimo komiteto narys.

– Tai dar ne viskas. Vienas konkurse dalyvavusio DPI suburto konsorciumo narių yra Katalikų mokslo akademija, kurios prezidentas Paulius Subačius – švietimo ir mokslo ministro visuomeninis konsultantas, pernykštis DPI reitingų autorius Liutauras Kazlavickas – dabar premjero patarėjas, kitas premjero patarėjas Kęstutis Škiudas – vienas DPI steigėjų.

– Na, čia jau mano galva neišneša! Tokius dalykus neabejotinai turėtų tirti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija! Jei jau VTEK ėmėsi tirti prezidentės patarėją vien už tai, kad ši dirbo vienoje katedroje su kandidatu į teisėjus, tai čia, mano galva, tiesiog privalu pradėti tyrimą. Beje, pagrindas tam gali būti ir “Veido” publikacija. M.Adomėnas – tai mano “klientas”, o ministrų ir premjero patarėjus tiria VTEK.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/trys-klausimai-algimantui-salamakinui

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.