- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Tikros moterys nustumia mergaites nuo podiumų

Autorius: veidas.lt | 2010 10 06 @ 19:24 | Kultūra,Užsienis | No Comments

“Mums jau gana tų 15-mečių Rusijos mergaičių”, – atsiduso Karlas Lagerfeldas po “Chanel” mados namų kolekcijos pristatymo Paryžiaus mados savaitėje.

Jis ir daugelis kitų dizainerių šios savaitės rūbų demonstravimui rinkosi vyresnės kartos manekenes, apkūnesnius arba niekam nežinomus, tiesiog gatvėje rastus modelius.

“Gana tų vaikų, mada skirta ne tik paaugliams”, – interviu naujienų agentūrai AFP antradienį sakė “Chanel” mados namų dizaineris, kurio drabužius pristatė devintojo dešimtmečio supermanekenė Ines de al Fressange (Enes de la Fresanž) ir iš dešimtojo dešimtmečio dar neužmiršta Stella Tenant (Stela Tenant).

Panašaus požiūrio laikosi ir kiti mados kūrėjai.

Pirmadienį vykusiame “Ungaro” firmos britų dizainerio Gileso Deacono (Džailso Dykono) pristatyme podiumu šalia profesionalių modelių žingsniavo ir skirtingų amžiaus grupių neprofesionalai, kurie įsimaišę į minią šnekučiavosi su renginio svečiais ir drauge su jais nuo padėklų vaišinosi migdoliniais sausainėliais.

“Aš kuriu moterims. Aš neketinu kurti vaikams”, – juokavo G.Deaconas, demonstruoti pakvietęs savo drauges, tarp jų ir Japonijos “Vogue” mados direktorę Anna Dello Russo (Aną Delą Ruso).

“Moterys būna įvairaus amžiaus. Svarbiausia, kad jos būtų tvirtos asmenybės”, – sakė jis AFP.

“Ungaro” kolekcijos pristatyme vyravusių nestandartinių modelių tendencija buvo pastebėta ir kitur. Mados namų “Balenciaga” dizaineris Nicolas Ghesquiere’as (Nikola Geskjeras) ant podiumo pakvietė neprofesionalę kūdikio besilaukiančią Mirandą Kerr (Mirandą Ker), Jeano Paulo Gaultier (Žano Polio Gotjė) kūrinius demonstravo apvalių formų modeliai, o Johnas Galliano savo kolekcijos pristatymui pasikvietė podiumo veteranus.

N.Ghesquiere’o tiesiog gatvėse atrasti modeliai takeliu žengė drauge su danų modeliu Freja Beha (Fraja Beha) ir kitais pasaulyje žinomais veidais.

“Vyrauja tendencija klonuoti moteris ir ištrinti jų asmenybę, – sakė jis interviu AFP. – Aš noriu pabrėžti individualumą. Norėjau parodyti skirtingus moterų tipus”.

Paryžiaus modelių agentūros “Marilyn” už modelių parinkimą atsakingas darbuotojas Patrickas Lemire’as (Patrikas Lemiras) pripažįsta, kad mados pramonėje vyksta “tikras persilaužimas”.

“Dizaineriai daugiau nebenori rodyti nepilnamečių, kurios dar nėra moterys, – sakė jis AFP. – Grįžtama prie subrendusių, savimi pasitikinčių moterų, kurios nieko nebijo ir gerai jaučiasi su tuo, ką dėvi”.

“Mūsų paauglės pristatymuose yra mažiau paklausios”, – pridūrė jis ir pripažino, kad malonu madoje matyti “sugrįžimą į realybę ir figūringas moteris”.

“Atrodo, kad dizaineriai suprato, jog reikia būti tikra moterimi, kad atrodytum tikrai elegantiškai”, – pridūrė P.Lemire’as.

Naujos modelių atrankos tendencijos buvo pastebėtos ir ankstesniuose šou, įskaitant “Prada” ar “Louis Vuitton” kolekcijų pristatymus Milane – abiejų jų žiūrovai ant pakylos išvydo apkūnesnius modelius išryškinta juosmens linija.

Marcas Jacobsas (Markas Džeikobsas) iš “Vuitton” pasirinko patrauklių kūno linijų vyresnių kartų modelius Laetitia Casta(Leticija Kasta) ir Elle Macpherson (Elė Makferson).

Prabangos ir mados konsultantas Jean-Jacquesas Picartas (Žan-Žakas Pikaras) mano, kad tokios permainos byloja apie tai, kad atsisakoma stulbinančio efekto ir grįžtama prie sveiko mąstymo.

Ekonominė krizė “verčia visus būti atidesnius ir siūlyti aprangą, kuri kažką reiškia ir yra prasminga, – tai yra, kurią 20-metės ir 50-metės moterys gali nešioti savaip”, – sakė jis.

Pasak konsultanto, kviesdami žinomus, iš devintojo ir dešimtojo dešimtmečio žmonėms pažįstamus veidus, mados namai primena apie savo vardą šiais sunkiais ekonomikai laikais.

“Šie veidai yra siejami su ausiniu mados amžiumi – laikais, kai mada buvo labai madoje”, – sakė J.J.Picartas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/tikros-moterys-nustumia-mergaites-nuo-podiumu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.