- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Teatras su džiazo prieskoniu

Autorius: veidas.lt | 2011 07 29 @ 14:16 | Muzika | No Comments

dreamstime

Norvegų džiazo muzikantų rinktinės “Music for a while” spektakliai – lyg egzotiškos klajonės po klaidžius žmogaus likimo labirintus. Šie džiazo virtuozai meta iššūkį pačiam Henry Purcellui! Taip pat, kaip ir jų grupė, vadinasi aukštinantis muzikos galią vienas žaviausių ir populiariausių šio britų baroko kompozitoriaus kūrinių.

Išradingiems norvegams šovė į galvą mintis sužaisti žodžių skambesiu. Mat “Music for a while” narius – dainininkę Torą Augestad, akordeonininką Stianą Carstenseną, trimitininką Mathiasą Eicką, tūbininką Martiną Taxtą ir būgnininką Palą Hauskeną – 2004-aisiais subūrė idėja skleisti vokiečių kompozitoriaus Kurto Weillio (1900-1950) palikimą. Tai – laviruojanti tarp teatro ir vodevilio, operos, kabareto ir operetės, šokio ir pantomimos kūryba. Bene labiausiai K. Weillį išgarsino ilgesingos ir šiurkščios, linksmos ir tragiškos kabaretinės dainos apie žmogaus likimą – muzika, mirguliuojanti estrados šlagerių, populiarių šokių bei džiazo melodijų citatomis, nukelianti į praėjusio amžiaus visuomenės marginalų pasaulį. K.Weillio dainos buvo nepaprastai populiarios Vokietijoje 3 deš. pabaigoje – 4-ojo pradžioje. “Music for a while” pabandė jas savaip atkurti šiandien ir sulaukė pripažinimo ne tik Norvegijoje.

Grupė kasmet kviečiama į K. Weillio festivalį Desau Vokietijoje. Kompozitoriaus tėvynainiai šlovina norvegus už pagarbų ir kartu kūrybingą požiūrį į kūrėjo palikimą, jų nepriekaištingą profesionalumą.

Vos pasirodžius pirmajam grupės albumui “Weill Variations”, dainininkė T. Augestad pelnė Lotte‘s Lenya prizą (L. Lenya – artistė ir K.Weillio žmona, daug nuveikusi įamžinant jo atminimą). Tora dar studijuodama Oslo muzikos akademijoje susidomėjo kabareto žanru ir jo kūrėjų Bertoldo Brechto bei K. Weillio darbais. Kritikai greitai įvertino, kad lankstus ir jausmingas dainininkės balsas bei scenos įtaiga puikiai tinka K. Weillio kabaretiniam stiliui, kur improvizacija neatsiejama nuo tekstų turinio – satyriško ir keliančio šiurpą, tragikomiško ir dvelkiančio neviltimi. Tiesa, T.Augestad talentas seniai peržengė kabareto žanro rėmus. 32 metų dainininkė yra ryški šiuolaikinės muzikos pasaulio figūra. Ją kviečiasi projektams žymūs modernių operų statytojai, muzikos ansambliai, tarp jų – “Ensemble Modern”, “Ensemble Contrechamps”, “Cikada”, “BIT20″, “Oslo Sinfonietta” . T. Augestad dalyvauja Berlyno “MaerzMusik”, Drezdeno (Vokietija), Hudersfieldo (Didžioji Britanija), “Varšuvos rudens” (Lenkija), “Ultima” (Norvegija) šiuolaikinės muzikos festivaliuose, pasirodo “Wiener Festwochen”, “Klangforum Wien” (Austrija) bei kitose solidžiose scenose, Venecijos ir Zalcburgo bienalėse. Kompozitoriai rašo jai kūrinius. “T.Augestad spinduliuoja charizmą, intelektą ir žaismę. Scenoje ji gali būti trapi ir tvirta, ironiška ir gedulinga” – taip šią solistę apibūdina “All About Jazz”. Ko daugiau reikia K. Weillio kabaretui?

“Music for a while” (Norvegija): T. Augestad (vokalas), S.Carstensen (akordeonas), M.Taxt (tūba), P.Hausken (mušamieji); K.Weillo kūrinių aranžuotės.

Rugpjūčio 1 d. 19 val. Šv .Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/teatras-su-dziazo-prieskoniu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.