- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Susidraugauti su uošviais – misija (ne)įmanoma?

Autorius: veidas.lt | 2011 01 27 @ 15:51 | Psichologija | No Comments

"Veido" archyvas

Juokaujama, kad vyras veda ne tik mylimą moterį, bet ir visą jos šeimą. Tada nori nenori tenka prisiminti uošvės gimtadienį, kartu su uošviu eiti į medžioklę, klausytis patarimų, duodamų liepiamąja nuosaka, atlaikyti smalsius klausimus: “Kiek uždirbi?”, “Kada pastatysi namą”…

Uošvių, piktų, irzlių ir valdingų moteriškių reputacija – ne pati geriausia. Be to, jos gana dažnai būna atsakingos ir už tas nuodėmės, kurių nepadarė. Tiesiog vyrams kartais būna paprasčiau dėl nuolat kylančių bėdų su žmonomis apkaltinti būtent uošves – esą blogai išauklėjo, neįkrėtė proto arba laiko vargšeles pririšusios prie trumpo pavadėlio… Norite, kad padėtis pasikeistų? Tuomet keiskite taktiką.

7 paprastos bendravimo taisyklės

  • Pirma. Dievinate savo mamą, gerbiate ir vertinate jos patarimus? Tačiau vyrą jie gali pykdyti! Jeigu dar sykį pareikšite: “Mama sakė, kad naujos miegamojo lovos mums tikrai nereikia”, arba “Mama įsitikinusi, kad mūsų Raselė (Artūras, Jonas…) turi griežti smuiku, o ne skambinti gitara”, jūsų sutuoktinis, geriausiu atveju, kreivai išsišieps, o blogiausiu – trenks durimis, visą savaitę tylės kaip žuvis arba už lovai skirtus pinigus nusipirks dešimt meškerių…
  • ! Kad taip nenutiktų, nepainiokite mamos ten, kur nereikia. Kitaip tariant, liaukitės gudrauti ir nedėkite žodžių, kuriuos pati norėtumėte pasakyti, į jos lūpas. Ir dar: jeigu mama kada nors apie ką nors garsiai pasvarstė, jūs neprivalote visko atpasakoti antrajai pusei…
  • Antra. Vyras gerbia jūsų mamą, nes ji tokia gera, kad galima dėti prie žaizdos. Paprašytas neatsisako pagelbėti, nuoširdžiai pabendrauja, išklauso, tačiau jūs pati puikiai suprantate, kad matytis su uošve kone kiekvieną savaitgalį, juolab kasdien – sunkus išbandymas. Beje, gal netgi ir jūs pati manote, kad mamos vizitai į jūsų namus – per dažni, tačiau nedrįstate jai apie tai užsiminti, nes nenorite įžeisti, įskaudinti?
  • ! Jeigu jaučiate, kad mama stengiasi jus kontroliuoti, būtinai pasakykite, kad jums tai nepatinka. Švelniai priminkite, kad esate “didelė mergaitė” ir norite pati nuspręsti, ką veiksite savaitgalį, su kuo matysitės, kur važiuosite ir t.t. Maža to, nepamirškite perspėti vyrą, kad pasikvietėte mamą į svečius – duokite laiko apsiprasti su šiuo faktu… Beje, ar nepagalvojote, kad mama dažnai lankosi jūsų namuose tik todėl, kad jaučia pareigą būti rūpestinga mama ir močiutė? Esą antraip jos nemylėsite, laikysite egoiste…
  • Trečia. Leiskite vyrui išlaikyti tam tikrą atstumą. Kitaip tariant, nereikalaukite, kad būtų jūsų mamai tarsi sūnus – stebuklus palikite pasakoms. Užteks, jeigu du jūsų mylimi žmonės vienas su kitu elgsis pagarbiai. Ir šiukštu neįtraukite mamos į judviejų su vyru tarpusavio santykius.
  • ! Net jeigu esate labai artimos, neprivalote mamos informuoti apie tai, kad vyras kartais laiku negrįžta namo, neplauna indų, nepadeda išnešti į lauką kilimo ir t.t. Natūralu, kad mama jaudinasi dėl savo vaiko ir dėl jo galėtų padaryti viską – netgi kibti žentui į atlapus (paprotinti ir net iškoneveikti telefonu). Nepamirškite, kad trečiasis konflikto dalyvis paprastai lieka atpirkimo ožiu. Juk savo mamai to tikrai nelinkite, ar ne?
  • Ketvirta. Mama labai valdinga, kišasi į jūsų gyvenimą, kone kasdien moko ir mano, kad turi teisę pasakyti viską, ką mano apie jūsų vyrą? Nėra prasmės veltis į konfliktus, tačiau pasakyti, kad taip pat turite nuomonę apie žmogų, su kuriuo gyvenate, ir ji, beje, yra gera – būtina. Pasikalbėkite su mama akis į akį, o ne vyro akivaizdoje ir tikrai ne tuomet, kai užvirs kraujas. Pirmiausia nusiraminkite.
  • ! Pabandykite mamai paaiškinti, kad jaučiatės laiminga. Ir paklauskite, ar ne tai jai svarbiausia. Gal jūsų vyras iš tikrųjų nemoka pataisyti sugedusio virdulio, tačiau išmano dailę, yra apsiskaitęs, moka kepti pyragus… Ir jeigu mama negali apsiprasti su tuo, kad nėra jums tokia reikalinga kaip anksčiau, leiskite kai kur įsikišti, pavyzdžiui, paprašykite, kad numegztų jūsų vyrui megztinį…
  • Penkta. Retsykiais sutuoktiniui priminkite, kad visos moterys, uošvės – taip pat, nori dėmesio. Gal jų santykiai ir netaps puikūs, tačiau tikrai bus šiltesni, jeigu vyras moteriai įteiks gėlių ne tik per gimtadienį, nustebins maloniomis staigmenomis…
  • ! Pačiai nupirkti didelę puokštę, įbrukti ją vyrui į rankas ir dar patarti, ką sakyti – tikrai ne geriausia išeitis. Tačiau būtinai informuokite jį apie tai, kad mamai labai nepatinka geltonos spalvos gėlės, šokoladiniai saldainiai, meilės romanai ir kt.
  • Šešta. Vyras nuolat burba dėl to, ką pasakė jūsų mama? Švelniai jam paaiškinkite, kad jūsų mama (jo, beje, taip pat) yra vyresnė, kitaip augusi ir auklėta, todėl visiškai natūralu, kad jos pomėgiai, skonis, požiūris į gyvenimą skiriasi.
  • ! Jeigu žmogus, už kurio ištekėjote, moka klausyti, supras, ką norėjote jam pasakyti…
  • Septinta. Nekritikuokite anytos, nuolat ja nesipiktinkite, antraip dar sykį įsitikinsite, kad geriausia gynyba – puolimas. Kitaip tariant, galite ir apie savo mamą išgirsti tokių žodžių, kad net ausys ims linkti…
  • ! Be abejo, galite retsykiais vyrą pašantažuoti, pavyzdžiui, pasakykite jam štai ką: “Brangusis, juk nori, kad gerai sutarčiau su tavo mama, tuomet ir tu pasistenk nesipykti su manąja…”

Uošvis – ne tėvas, bet ir ne priešas

Daugiausia anekdotų prikurta apie sudėtingus žento ir uošvės santykius, o šios bjaurios, piktos, ramiai gyventi neleidžiančios moteriškės sutuoktinis tiesiog paliekamas ramybėje. Tarsi jo nebūtų už ką išjuokti. Juk ir balsą kartais pakelia, ir paprotina, ir labai garsiai žentui paaiškina, kieno miške kankorėžiai, kitaip tariant, pakovoja dėl valdžios…

Geriems šių dviejų vyrų santykiams kartais gali sutrukdyti netgi, atrodo, visiškai nekaltos jūsų užuominos apie tai, koks puikus buvo jūsų tėtis. Esą vyras jam nei iš tolo neprilygsta…

5 priesakai geroms žmonoms

  • Pirmas. Nekritikuokite sutuoktinio tėvo akivaizdoje – jam tai gali labai patikti. Taip pat nereikėtų vyro pašiepti ar menkinti jo nuomonės. Taigi nepasakokite tėvui, kad jo žentas, kaldamas vinį, suskaldė sieną, nemokėjo pakeisti automobilio padangos, neskiria krepšinio nuo futbolo ar bjaurisi medžiokle…
  • Antras. Nereikėtų kasdien kartoti, kad jūsų tėvas yra nuostabus žmogus: labai protingas, darbštus, jautrus, moka parodyti jausmus ir t.t. Vyras, ko gero, dar ims ir pamanys, kad jį laikote kvailu ir bejausmiu tinginiu.
  • Trečias. Jeigu žentas ir uošvis kada susirems, pasistenkite karą nutraukti – netgi galite pareikšti, kad antraip išeisite. Į patį ginčą geriau nesivelkite, nes teks stoti kurio nors iš dviejų įsikarščiavusių vyrų pusėn. To daryti tikrai neprivalote.
  • Ketvirtas. Turite vaikų? Tuomet pasistenkite dviejų jums brangių žmonių nelyginti. Žiemą su tėvu kone kasdien lipdydavote senius besmegenius, čiuoždavote slidėmis, o vasarą žaisdavote futbolą, laidydavote aitvarus? Puiku, bet jūsų vyras – kitoks. Jis mieliau laiką leidžia namie: su vaikais stato pilis iš kubelių, žaidžia stalo žaidimus, lipdo, piešia…
  • Penktas. Bent retsykiais nuveikite ką nors malonaus, pavyzdžiui, pasivaikščiokite po parką, nueikite į blusų turgų ir t.t. Ir būtinai patarkite vyrui pakviesti uošvį pažvejoti, pažaisti šaškėmis ar nueiti į krepšinio varžybas.
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/susidraugauti-su-uosviais-%e2%80%93-misija-neimanoma

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.