- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Suabejojo, ar A.Štaras teisėtai eina susisiekimo viceministro pareigas

Autorius: veidas.lt | 2010 12 21 @ 14:57 | Lietuva | No Comments

Seimo frakcijos “Tvarka ir teisingumas” narys Andrius Mazuronis kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl susisiekimo viceministro Arūno Štaro paskyrimo eiti šias pareigas teisėtumo.

Anot parlamentaro pranešimo, A.Štaras net du kartus VTEK buvo pripažintas pažeidęs viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimo įstatymą, bet, nepaisant to, buvo paskirtas viceministru.

“Maža to, kad A.Štaras pats šiurkščiai net du kartus buvo supainiojęs viešuosius ir privačius interesus ir pažeidžiant įstatymo nuostatas buvo paskirtas eiti susisiekimo viceministro pareigas, būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu nesidrovi nuolat dėl politinio populiarumo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai dėl tariamų viešų ir privačių interesų pažeidimų skųsti ir savo politinius oponentus”, – teigė A.Mazuronis.

Seimo narys pareiškė tikįs, kad VTEK įvertins susisiekimo viceministro A.Štaro paskyrimo į šias pareigas teisėtumą ir imsis teisinių priemonių Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimams pašalinti.

“Tokį kreipimąsi vertiname kaip politikavimą”, – A.Mazuronio iniciatyvą antradienį BNS komentavo susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas Martynas Čerkauskas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras E.Masiulis partijos kolegą A.Štarą susisiekimo viceministru paskyrė 2008 metų pabaigoje.

2007 metų spalį VTEK pripažino, kad A.Štaras, būdamas sostinės vicemeru ir savivaldybės tarybos narys, svarstant su buvusia jo darboviete – statybų bendrove “Eika” – susijusius klausimus, neįvykdė įstatyme nurodytos pareigos vengti interesų konflikto.

2008 metų vasario VTEK pripažino, kad Vilniaus miesto tarybos nariai liberalas A.Štaras, liberaldemokratas Vladimiras Avin, administracijos direktoriaus pavaduotojai Jaroslavas Narkevič ir Jonas Urbanavičius pažeidė tarnybinę etiką, naudodami tarnybinį automobilį ne tarnybos tikslais.

Įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus bet kuriais pagrindais, trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti priimami į valstybinę tarnybą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/suabejojo-ar-a-staras-teisetai-eina-susisiekimo-viceministro-pareigas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.