- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Stabdomas konkursas įvaizdžio gerinimui

Autorius: veidas.lt | 2011 02 02 @ 17:00 | Lietuva | No Comments

Premjero Andriaus Kubiliaus nurodymu stabdomas konkursas valstybės tarnybos įvaizdžio stiprinimui, trečiadienį pranešė Vyriausybė.

Premjero nuomone, nepaisant to, kad tai yra Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamas projektas, pinigai negali būti švaistomi valstybės tarnautojų “veido pudravimui”, teigiama Ministro pirmininko tarnybos (MPT) pranešime.

“Pirmiausia valstybės tarnybą reikia iš esmės reformuoti, o tik tada kalbėti apie kažkokio jos įvaizdžio formavimą. Tikrai neturėtų būti tam dabar leidžiami pinigai”, – sakė A.Kubilius.

Premjero nurodymu šio projekto tikslai turės būti iš esmės persvarstyti.

Visuomenėje vyraujantį priešiškumą valstybės institucijoms ir tarnautojams MPT ketino mažinti surengdama reklaminę kampaniją valstybės tarnybos įvaizdžiui gerinti. Tam planuota skirti 1,785 mln. litų ES lėšų.

MPT praėjusią savaitę buvo paskelbusi konkursą socialinei informacijai ir viešųjų ryšių priemonėms pirkti.

Pagal konkurso sąlygas, jo laimėtojas turėtų atlikti sociologinius tyrimus, aiškinantis visuomenės požiūrį į valstybės tarnybos sistemą, valstybės tarnautojų, statutinių tarnautojų veiklą ir veiklos rezultatus.

Remiantis apklausos rezultatais reikėtų parengti viešųjų ryšių ir socialinės informacijos planą bei įgyvendinti tame plane numatytas priemones.

Numatyta, kad turėtų būti parengtos ir įgyvendintos keturios informavimo kampanijos apie valstybės tarnybą.

Anot MPT, šiandien visuomenėje vyrauja priešiškumas valstybės institucijoms, valstybės tarnautojams, statutiniams tarnautojams. Tai esą skatina neigiamus reiškinius šiandieninėje visuomenėje: spartų šešėlinės ekonomikos ir nusikalstamumo augimą, korupciją.

“Neigiamas valstybės tarnybos ir tarnautojo vertinimas bei priešiškumas valstybės institucijų atžvilgiu neigiamai veikia politikų, pareigūnų, tarnautojų, statutinių tarnautojų etikos normas ir moralę, neskatina kokybiškai atlikti jiems pavestų funkcijų, daro juos mažiau atspariais korupcijai ir kitoms negatyvioms apraiškoms”, – tvirtinama konkurso dokumentuose.

Praeitą savaitę A.Kubilius žurnalistams sakė, kad žinia apie tokį konkursą jį nustebino.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/stabdomas-konkursas-ivaizdzio-gerinimui

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.