- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Šovinistinės nuotaikos Lietuvoje nebus toleruojamos

Autorius: veidas.lt | 2011 04 19 @ 17:00 | Aktualijos,Lietuva,Politika | No Comments

Žiniasklaidai pranešus apie Šalčininkų rajone tvyrančias radikalias nuotaikas, ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis pareiškė, kad šovinizmas Lietuvoje nebus toleruojamas.

“Šovinistinės, radikalios nacionalistinės nuotaikos Lietuvoje nėra ir nebus toleruojamos, nes tai ugdo priešiškumą, atitolina santarvės galimybę. Gyvenome, esame ir būsime daugiakalbė demokratinė valstybė, kurioje visų tautybių piliečių teisės ir pareigos yra vienodai gerbiamos ir saugomos”, – ministro pirmininko spaudos tarnybos pranešime cituojamas D.Matulionis.

Taip, anot pranešimo, D.Matulionis komentavo žiniasklaidos pranešimus, esą Šalčininkų rajone lenkų mokyklose auginami “Hitlerjugendo” vaikai.

“Vyriausybė ir ministras pirmininkas kategoriškai smerkia bet kokias tautinės nesantaikos kurstymo apraiškas. Smerkiame tautinę nesantaiką kurstančius pasisakymus iš bet kurios bendruomenės pusės”, – sakė kancleris.

Naujienų portalas delfi.lt praėjusią savaitę pranešė, kad Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos išvažiuojamajame posėdyje į Šalčininkų rajono mokyklas buvęs lietuviškos Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos direktorius Vytautas Dailydka išsakė nuomonę, jog lenkiškuose darželiuose auginamas “Hitlerjugendas”, arba nieko apie Lietuvą nežinantys vaikai.

Šalčininkų rajono Turgelių vidurinės mokyklos direktorė Aušra Voverienė, anot portalo, savo ruožtu patarė šiame krašte vykstančiais įvykiais pasidomėti ir Valstybės saugumo departamentui.

“Mes nebeturėsime šito krašto. Jeigu mažam vaikui aišku, kad čia nebe Lietuva, nes tik mama, tėtis kalba lietuviškai, o aplinkui daugiau niekas”, – teigė A.Voverienė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/sovinistines-nuotaikos-lietuvoje-nebus-toleruojamos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.