- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Siūloma apmokestinti losjonus ir odekolonus

Autorius: veidas.lt | 2011 05 12 @ 08:00 | Lietuva | No Comments

BFL

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas siūlo svarstyti galimybę apmokestinti alkoholio turinčią geriamąją kosmetiką – losjonus, odekolonus. Apie tai departamento vadovai užsiminė trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete.

Siūloma. nustačius tam tikrą mokestį, pabranginti šią produkciją iki pigiausiai kainuojančio alkoholinio gėrimo.

“Įsivaizduoju, kad tiek, kiek kainuoja 200 mililitrų pigiausios degtinės parduotuvėje, turėtų kainuoti ir tas 200 mililitrų talpos odekolono buteliukas”, – BNS sako departamento direktorius pavaduotoja Gražina Belian.

Ji mano, kad apmokestinus alkoholio turinčią geriamąją kosmetiką šiek tiek pasipildytų ir valstybės biudžetas.

“Darbietis” Kęstutis Daukšys mano, kad geriamajai kosmetikai verta nustatyti akcizą: ”Galvojate, kad tie odekolonai perkami, nes juos skanu gerti? Ne, nes tie, kurie juos geria, neįperka šnapso – jis per brangus”.

Dabar alkoholis, naudojamas geriamojoje kosmetikoje, nėra apmokestinamas. Iki 2004 metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, tokioms šalyje realizuojamoms prekėms galiojo vadinamasis “apyvartos mokestis”, kuris priklausė nuo produkto stiprumo ir kainos.

“Kada mokestis buvo panaikintas, prekes, kai kildavo abejonių, atiduodavome muitinės laboratorijai nustatyti, kokia jų sudėtis. Gaudavome atsakymą, kad tai chemijos pramonės gaminys, technologinis skystis ir jokie mokesčiai nebuvo taikomi”, – BNS sakė G. Belian.

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė BNS sakė, kad apsimoka apsvarstyti abi apmokestinimo galimybes: “Taip, kaip dabar yra, padėties palikti negalima”.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys sako, kad situaciją dėl geriamosios kosmetikos reikia apsvarstyti ir pasiaiškinti, ar čia nėra tam tikrų piktnaudžiavimų ir tada priimti sprendimą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/siuloma-apmokestinti-losjonus-ir-odekolonus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.