- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Seimo kancleris sako nežinojęs apie pinigų iš parlamento kanceliarijos kasos skolinimą

Autorius: veidas.lt | 2011 01 14 @ 11:18 | Aktualijos | No Comments

Seimo kancleris Jonas Milerius sako nežinojęs, kad pinigai iš parlamento kanceliarijos kasos būtų buvę skolinti parlamentarams ir kanceliarijos darbuotojams.

Tuo metu kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė neigia skolinusis iš kasos valdiškus pinigus.

Apie valdiškų pinigų skolinimą ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme prabilo už didelės sumos pinigų iššvaistymą teisiama buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė Regina Petkelienė.

Ji aiškino skolindavusi pinigų iš kasos parlamentarams bei Seimo kanceliarijos darbuotojams, tarp jų – ir kancleriui J.Mileriui, kanceliarijos Finansų departamento vadovei D.Petrauskienei, kuri esą negrąžino 120 tūkst. litų.

Seimo kancleris J.Milerius ketvirtadienį BNS teigė nežinojęs apie valdiškų pinigų skolinimą.

“Šito nežinau. Žinau, kad pats – ne, o dėl kitų nežinau. Kai aš atėjau, ji jau buvo toje pozicijoje (atleista iš darbo – BNS). Mano vienas iš pirmųjų sprendimų buvo kasos panaikinimas”, – BNS sakė J.Milerius.

Seimo kancleriu jis paskirtas 2009 metų lapkritį.

J.Milerius teigė apie buvusios kasininkės teisme mestus kaltinimus nekalbėjęs su Finansų departamento direktore: “Vyko tyrimas, ir nei jie ta tema sakė… Visi dokumentai buvo teisėtvarkai atiduoti”.

Finansų departamentui vadovaujanti D.Petrauskienė aiškino pinigų nesiskolinusi ir neėmusi jų kitiems politikams ar kanceliarijos darbuotojams.

“Aš galiu drąsiai patikinti: nė vienas Seimo narys, nei darbuotojas nebuvo pas mane atėjęs ir paprašęs, kad aš pasakyčiau ar liepčiau, kad kasininkė R.Petkelienė paskolintų pinigų”, – žurnalistams ketvirtadienį teigė ji.

D.Petrauskienė svarstė, jog buvusi kasininkė, skolindama pinigus iš kasos, pati galėjo turėti naudos.

“Aš manau, kad Regina Petkelienė turėjo kažkokios naudos. Jeigu ateina pas tave pasiskolinti pinigų – dešimt ar penkis litus, ir vėliau neatiduoda, tai tu kitą kartą jam neduosi. Dabartinė kažkokia ta versija man yra stebuklinga”, – teigė ji.

R.Petkelienė teisme užsiminė, kad jos buvusi vadovė galėjo imti pinigų parlamentarui socialdemokratui Česlovui Juršėnui. Tačiau pastaroji tai neigė: “Aš tikrai niekada nieko, ir Juršėnas ne toks žmogus, kad ateitų pinigų skolintis, čia kažkoks nesusipratimas”.

2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigedus per 440 tūkst. litų, R.Petkelienė apkaltinta iššvaisčiusi per 370 tūkst. litų. Šiuos pinigus ji esą perleido buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei Olgai Goluskaitei, o dar beveik 70 tūkst. litų pasisavino.

Ketvirtadienį teisme buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė sakė prisipažįstanti dėl O.Goluskaitei paskolintų pinigų, tačiau likusios apie 70 tūkst. litų sumos tvirtino nepasisavinusi – esą tai dalis D.Petrauskienės pasiskolintų ir negrąžintų pinigų.

“D.Petrauskienė nusivalė į mane kojas, ir aš likau atsakinga”, – pareiškė R.Petkelienė.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė nuo 2008-ųjų sausio iki 2009-ųjų liepos neteisėtai perleido O.Goluskaitei kasoje buvusius grynuosius pinigus – 373,5 tūkst. litų.

Šiuos pinigus kasininkė įvairiomis sumomis, nuo 500 iki 20 tūkst. litų, skolindavo buvusiai Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterei. Ant buhalterinėje apskaitoje nebenaudojamų kasos išlaidų orderių blankų ar paprasčiausių popieriaus lapų R.Petkelienė surašydavo skolos raštelius, kurie neturėjo jokios juridinės galios.

Apie 65,5 tūkst. litų stygius nepagrįstas net minėtais rašteliais. Dėl to įtariama, kad buvusi parlamento kasininkė šią pinigų sumą pasisavino 2009-ųjų gegužės-liepos mėnesiais. Nustačius, kad kasoje iš viso trūksta per 441 tūkst. litų, 2009 metų liepos 17-ąją Seimo kancleris kreipėsi į policiją.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seimo-kancleris-sako-nezinojes-apie-pinigu-is-parlamento-kanceliarijos-kasos-skolinima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.