- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Seimas nepanaikino E. Lementausko teisinės neliečiamybės

Autorius: veidas.lt | 2011 05 11 @ 09:35 | Politika | No Comments

BFL

Dėl kyšininkavimo įtariamas parlamentaras E. Lementauskas išvengė teisinės neliečiamybės panaikinimo. Tai vakar nusprendė Seimas.

„Seimas savų neskriaudžia“ – praneša dienraštis „Klaipėda“. Laikraštis skelbia – „Lietuvos parlamentarai parodė savo požiūrį į teisingumą: Seimui nepanaikinus korupcija kaltinamo parlamentaro Evaldo Lementausko teisinės neliečiamybės, politikas teismo išvengs mažų mažiausiai iki 2012 m.“

„Lietuvos rytas” teigia, kad Seimas vėl nusivalė kojas į teisingumą. „Seimo nariai toliau įžūliai mindo teisinės valstybės pamatus. Jau ne pirmą kartą jie neleidžia baudžiamojon atsakomybėn patraukti savo kolegų, šįsyk – Evaldo Lementausko.
Kyšininkavimu kaltinamam Seimo nariui E. Lementauskui palankus sprendimas posėdžių salėje vakar buvo priimtas be didelių emocijų.
Iki šiol dar nėra buvę atvejo, kad, negavus Seimo sutikimo atimti politiko teisinę neliečiamybę, generalinis prokuroras dėl to paties į parlamentą kreiptųsi antrą kartą.”

Dienraštis „Klaipėda“ pažymi – „Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo E. Lementausko imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Balsuojant nedalyvavo Darbo partijos parlamentarai, dauguma Tvarkos ir Teisingumo partijos, Krikščionių partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijos narių.
Pagal Seimo statutą be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Kad būtų panaikintas imunitetas, turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.“

„Vilniaus diena“ rašo: „Seimo nariai, kurie nebalsavo dėl generalinio prokuroro prašymo panaikinti E. Lementausko teisinę neliečiamybę, ėmė teisintis.
„Seimo nariams tokie balsavimai turėtų būti pristatomi kur kas išsamiau. Dabar sunku įvertinti situaciją“, – tvirtino pats nebalsavęs teisininko išsilavinimą turintis parlamentaras Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys ir pridūrė: – Ne mes imunitetą suteikėme – rinkėjai, ne mes ir turėtume jį atimti.“
Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis tvirtino esąs už tai, kad sprendimą tokiais atvejais priimtų teismai, tačiau pats nebalsavo, teigė buvęs užsiėmęs.“

„Lietuvos rytas” teigia, kad „ne mažiau keistai skambėjo ir kai kurių nebalsavusių valdančiosios daugumos atstovų postringavimai. Pavyzdžiui, iš dvylikos Liberalų sąjūdžio frakcijos narių balsuoti atėjo vos keturi. Bet frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas garsiai svarstė, kad kolegos tuo metu galėjo posėdžiauti komitetuose, nors iš tiesų kai kurie jų tiesiog pietavo.”

„Respublika“ rašo: „Politikas saujelės Seimo narių akivaizdoje drąsiai atmetinėjo visus kaltinimus, teigdamas, kad nėra davęs kyšio Vilniaus miesto tarybos nariui Vidui Urbonavičiui. Ir kad prieš jį, kaip ir prieš kitus žmones kyšininkavimo bylose, buvo surengta provokacija.
Tokios parlamentaro kalbos nieko nesugraudino.
„Išklausiau kalbą angelo, kurį, matyt, reikės skelbti šventuoju, nes jis dar ir kankinys bus už teisingumą“, – svarstė Kęstutis Masiulis.“

Kitaip į situaciją žvelgia Seimo pirmininkė I. Degutienė. „Klaipėda“ rašo – „Seimo pirmininkė I. Degutienė pareiškė, kad po tokio parlamento sprendimo, kyla klausimų, ar E. Lementauskas į Seimą atėjo ne tam, kad pasislėptų nuo baudžiamojo persekiojimo, o tokie balsavimo rezultatai daro žalą visų politikų reputacijai ir skatins žmonių nusivylimą teisingumu.“
Dienraštis priduria, kad „Generalinis prokuroras Darius Valys, kuris dar balandžio mėnesį kreipėsi į Seimą dėl E. Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu šis politikas kitam savivaldybės politikui siūlė 0,5 mln. litų kyšių.“
Tačiau, kaip teigia „Lietuvos rytas“, E. Lementauskas pasitraukti nežada – „Paklaustas, ar jį tenkina vakarykštis balsavimas, E. Lementauskas vengė tiesaus atsakymo: „Tikrai negaliu būti atsakingas už tai, kad šita byla trumpam, matyt, bus sustabdyta.”
Politikas kartojo, kad yra suinteresuotas greitesne bylos baigtimi.
Bet galutinis taškas dabar galėtų būti padėtas tiktai E. Lementauskui atsisakius Seimo nario mandato.
Tačiau tokio žingsnio žengti buvęs „tvarkietis” nežadėjo.”

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seimas-nepanaikino-e-lementausko-teisines-nelieciamybes

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.