- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Savivaldos rinkimuose bus daug daugiau konkurencijos

Autorius: veidas.lt | 2010 07 02 @ 11:20 | Lietuva | No Comments

Seimui priėmus ilgai tobulinto Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, jau kitų metų pavasarį įvyksiančiuose rinkimuose galės dalyvauti ne tik partijos, bet ir nepartiniai piliečiai.

“Pagrindinė artėjančių savivaldos rinkimų naujovė bus ta, jog įgyvendinant Konstitucinio Teismo sprendimą, pagaliau bus užtikrinta teisė juose dalyvauti ir piliečiams, kurie nėra įrašyti į partijų sąrašus. Taigi rinkimuose bus daugiau konkurencijos, daugiau demokratijos, o rinkėjai balsavimu galės parodyti, kuo labiau pasitiki – partijomis ar nepartiniais piliečiais”, – sakė Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Algis Čaplikas, vadovavęs specialiajai Seimo komisijai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisoms rengti.

Nors buvo siūlyta rinkimuose leisti dalyvauti ir visuomeniniams judėjimams, Seimas tokios teisės neįtvirtino. A. Čaplikas šių siūlymų atmetimą motyvavo tuo, kad visuomeniniai judėjimai nuo politinių partijų skiriasi tik vienu – nėra kontroliuojami ir atsakingi.

“Vieną dieną tokie judėjimai atsiranda, kitą jau dingsta, taigi niekas negali garantuoti, kad visuomeninės organizacijos ketinimai užimti postus savivaldybėse ir dirbti žmonėms yra rimti”, – sakė parlamentaras.

Įstatyme taip pat numatyta, kad piliečiai, kurie rinkimuose iškels save patys, po registracijos galės jungtis į sąrašus ir taip sudaryti didesnę konkurenciją partijoms.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/savivaldos-rinkimuose-bus-daug-daugiau-konkurencijos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.