- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Gyventojai vadovus bando pasiekti laiškais

Autorius: veidas.lt | 2010 07 21 @ 10:00 | Politika | No Comments

Prezidentūros interneto svetainės viršuje kabo kvietimas parašyti laišką prezidentei. Žmonės ir rašo. Kaip tvirtina Prezidentūros spaudos tarnyba, į visus laiškus atsakoma. Per pirmuosius kadencijos metus prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo 12 856 prašymus, pareiškimus, skundus ir pranešimus.

Šiek tiek daugiau nei pusę jų parašė gyventojai, kitus – juridiniai asmenys. Bene daugiausiai laiškų parašyta socialiniais klausimais – dėl pensijų, užimtumo, pašalpų. Laiškuose prezidentei žmonės kritikuoja Seimo ir Vyriausybės politiką. Kai kurie įsitikinę, kad šalyje nėra visiškai įgyvendintas valdžių padalijimo principas.

Bet Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėjas Laurynas Kasčiūnas “Veidui” sakė, kad, sprendžiant iš Seime gaunamų laiškų, žmonės ne visada supranta valdžios institucijų kompetencijos klausimus. Tačiau kiekvieną mėnesį Seimo priėmimo skyriuje užregistruoti laiškai rimtai analizuojami. Per pirmąjį vasaros mėnesį jų buvo užregistruota 1222, iš kurių 177 adresuoti Seimo pirmininkei.

Ne tik visuomeninės organizacijos, bet ir gyventojai pateikė pastabų dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose, skundėsi dėl ikiteisminių tyrimų, dokumentų klastojimo, dėl žemės grąžinimo žemėtvarkos skyriuose, dėl galimos antstolių korupcijos, taip pat buvo skundžiamasi Kauno miesto ir Švenčionių rajono savivaldybių merų veikla. Daugiausiai laiškų parašė vilniečiai. Anoniminiai laiškai buvo tik du.

Beje, elektroniniu paštu parašytų laiškų – mažuma. Dalis laiškų autorių gauna atsakymus iš Priėmimo skyriaus, dalis patenka į Seimo pirmininkės sekretoriatą ar komitetus ir frakcijas. Pagal gaunamų laiškų skaičių pirmauja Ministro pirmininko tarnyba: vien per pirmąjį pusmetį gauta 16,2 tūkst. piliečių ir kolektyvinių laiškų. Premjerui Andriui Kubiliui buvo adresuoti beveik 2 tūkst. prašymų ir skundų. Vyriausybės spaudos tarnyba tvirtina, kad į visus laiškus, adresuotus asmeniškai premjerui, jeigu jie ne anoniminiai, atsakoma. Daugumą atsakymų rengia Piliečių ir atviros Vyriausybės skyrius. Pats A.Kubilius su piliečių laiškais susipažįsta apibendrinta forma – kas mėnesį rengiama jų apžvalga.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/salies-vadovai-gauna-simtus-laisku

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.